Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Úlevové bylinky pro namožené svaly

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

5. 2. 2020 | Zdraví a diety

Máte kvůli náročnému tréninku potíže s pohybovým aparátem? Naordinujte si kurkumu, zázvorový čaj nebo chilli papričku. Rázem budete jako rybičky!

Podle průzkumu, který byl zveřejněn na francouzském serveru Gentside, jsou první dva měsíce roku obdobím, kdy fitcentra praskají ve švech a přírodní stezky se prohýbají pod tíhou běžců v reflexních barvách. A důvod je jasný! Lidé se v rámci novoročního předsevzetí snaží zapracovat na svých křivkách, aby byli připraveni na jaro i následující plavkovou sezonu. Je to i váš případ? Pak se vám občas může stát, že si dáte do těla až příliš, kvůli čemuž se dostaví nepříjemné svalové bolesti. Jak je zmírnit? Úlevu slibují tyto prostředky!

Kurkuma jako váš spojenec

Kurkuma neboli indický šafrán patří na seznam nejstarších a nejpoužívanějších přírodních léčiv. Toto koření nabízí mnoho prospěšných látek, ovšem vy nejvíce oceníte přítomnost žlutého barviva zvaného kurkumin, které vykazuje silné protizánětlivé účinky, zatímco zlepšuje prokrvování. Oblíbené sypké ochucovadlo lze využít ve formě čaje nebo pasty, s níž si potřete problematické oblasti. Stačí jen smíchat kurkumu s trochou vlažné vody.

Zázvorový čaj? Blaho v každém doušku

Že zázvor pomáhá na chřipku a nachlazení, to jste nejspíš už sami zjistili. Nesčetněkrát. Víte ale, že jeho jedinečné složení výrazně omezuje také bolesti končetin, jež vás tolik sužují? Chuť i samotnou účinnost zázvorového čaje lze podpořit přidáním medu či citronové šťávy.

I chilli papričky představují řešení

Pálivé papričky jsou známou dietní potravinou. Prokázalo to mnoho studií, přičemž se všechny shodují v tom, že vlivem jejich každodenní konzumace metabolismus pracuje zhruba o 25 procent rychleji. Vědci si to vysvětlují obsahem rostlinného alkaloidu kapsaicinu, který ovšem přijde k duhu i jinak, neboť na namožené svaly působí přímo blahodárně. Mimochodem, tato sloučenina zároveň stimuluje produkci šťastných hormonů neboli endorfinů. A to vůbec není od věci!

Pravidla pro krásné a pevné nehty

Krůtí prsa s pomerančem

Krůtí prsa s pomerančem

15 hlasů
1h a 5min 504 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušená štika na zázvoru

5 hlasů
50min 602kJ 180 Kč

Ryby nesmí v našem jídelníčku chybět.

Bramborový rendlík

5 hlasů
1h a 10min 554kJ 110 Kč

K přípravě vydatného oběda vám postačí jeden rendlík.