Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Citrónová voda podporuje hubnutí

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

25.02.2020 | Zdraví a diety

Něco na tom asi bude, když tolik celebrit pije citronovou vodu. Tahle vitaminová bomba se postará nejen o vaši svěží pleť, ale pomůže zbavit se i pár přebytečných kil a dokáže zaručit dlouhověkost.

Citronová voda má opravdu mnoho pozitivních účinků na vaše zdraví a celkově dobrý pocit. Hlavní účinnou látkou je především hojně obsažený vitamin C, ale i kyselina askorbová. Ostatně paprika, brokolice a růžičková kapusta mají na 100 gramů vitaminu C výrazně více než citrony. Bohužel vařením se vitamin razantně ztrácí. Vaříte-li třeba brokolici 5 minut, ztratíte téměř 70 %. Šťávou z vymačkaného citronu naproti tomu získáte celé jeho množství. K tomu citrónová dužina obsahuje bioflavonoidy, které chrání vitamín před oxidací.

Zdravotní účinky citronové vody jsou mnohostranné. Jak působí na vaše tělo?

Posiluje imunitní systém

Vitamin C jako antioxidant působí protizánětlivě a antibakteriálně. Dokáže dokonce bojovat s nachlazením. Pomůže i při nepříjemném zápachu z úst. K tomu umí účinně zpracovat železo. Pokud tedy trpíte nedostatkem železa, měli byste vypít sklenici citronové vody k jídlu. Tak bude vaše tělo schopno přijmout železa více.

Rozzáří pleť

Kvůli vráskám, nečistotám a chybějící elasticitě vypadá vaše pleť starší a bledší. A citronová voda tomu dokáže zabránit, protože účinně působí proti stárnutí buněk. Elasticita zůstane zachovaná, vrásky vznikají o poznání pomaleji, pupínky a jiné nečistoty jsou potlačeny.

Kromě toho vitamin C a bioflavonoidy vytváří nové aktivní pojivové tkáně – takže sbohem celulitido!   

Pomáhá zhubnout

Pravidelné pití citronové vody napomáhá hubnutí. Podporuje totiž pohyb střev a funkci žaludku, stejně jako vaši látkovou výměnu. Stimuluje také tvorbu noradrenalinu, který podněcuje spalování tuku. Díky tomuto hormonu spotřebujete pro výrobu energie tukové zásoby.

Jemná kyselost citronu vyvolává produkci kyseliny chlorovodíkové a pepsinu. Ty zlepšují vstřebávání bílkovin, díky kterým nejen že rostou svaly, ale zároveň vytváří obrannou zeď proti stresu.

Vyvolává pocit štěstí

Už jen samotná vůně citronu odežene chmurné myšlenky a zpříjemní vám den. K tomu vás jeho intenzivní chuť dokonale probudí. A co člověk potřebuje ráno víc?  

Konzumací správných potravin se zbavíte břišního tuku

Pečené maso s fazolkami

Pečené maso s fazolkami

9 hlasů
35min 560 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na žampiónech

9 hlasů
1h a 30min 476kJ 260 Kč

Dietní kralíčí maso připravené na žampiónech.

Vepřový guláš s rajčaty

12 hlasů
60min 398kJ 155 Kč

Skvělý recept na guláš s rajčaty a houbami.