Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zimní péče o pleť

26.02.2020 | Zdraví a diety

Vysušená, podrážděná, zarudlá a popraskaná pokožka. Jsou pro vás tyto problémy v chladném počasí každodenní záležitostí? Nejste sami. Patálie s pletí provázejí v zimě překvapivě vysoké procento mužů i žen. V tomto období si totiž pleť žádá častější a pečlivější zásahy než kdy jindy. Jaké to jsou? Provedeme vás zimní péčí o pokožku od A až do Z.

Každodenní čištění pleti

Každodenní čištění pleti by mělo být nejen v zimě samozřejmostí, a to i v případě, že přes den nepoužíváte žádný make-up. Během dne se totiž na pokožce totiž usazuje spousta nečistot a v noci zase pokožka produkuje maz. Je ji tak nutné čistit každé ráno a každý večer, než uléháte do postele. Díky tomu pak může pokožka dýchat a je připravená na vstřebávání vyživujících kosmetických přípravků. Pokud však pozorujete, že je po odlíčení pokožka zarudlá a podrážděná, zkuste v zimním období přejít na čistič pleti s krémovitou konzistencí nebo s obsahem nekomedogenního oleje, který neucpává póry.

Peeling pro rychlejší obnovu pleti

O peelingu toho již bylo napsáno mnoho a někteří jsou toho názoru, že je tento zásah v zimě nežádoucí, jelikož zbavuje pleť své přirozené ochranné bariéry. Opak je ale pravdou. Vhodně zvolený peeling totiž šetrně odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, zároveň však podporuje prokrvení pokožky, čímž dochází k její rychlejší obnově. Peeling je ale nutné používat pravidelných intervalech, cca jednou týdně.

Hydratace je základ

V zimě je často třeba sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste zvyklí během ostatních ročních období. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Pokud se zároveň líčíte, nezapomínejte v tomto ročním období používat i hydratační make-up, který vás ochrání před mrazy venku.

 

Přírodní prostředky proti celulitidě

Kuřecí plátek s mandarinkou

Kuřecí plátek s mandarinkou

6 hlasů
45min 514 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilovaná vepřová žebírka ovoněná kávou Carte Noire

24 hlasů
45min 1127kJ 193 Kč

Jaké by to bylo grilování bez žebírek. Zkuste na ně no...

Salát z kysaného zelí

9 hlasů
25min 306kJ 65 Kč

Zelí, papriky a ananas - lahodná kombinace na letní sa...