Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdravotní bonusy konzumace chřestu

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26.03.2020 | Zdraví a diety

Máme tu jaro, které přeje chřestovým specialitám všeho druhu. Pokud jimi nepohrdnete ani vy, můžete si zvýšit ochranu před rakovinou nebo hodně vylepšit paměť. Příjemných bonusů vás ale čeká víc.

Jakožto tzpicky jarní zelenina si chřest stále častěji nachází cestu do tuzemských kuchyní. A důvody jsou zřejmé! Jde totiž o všestrannou potravinu, kterou lze využít při přípravě předkrmů, polévek, hlavních chodů a dezertů. Na seznam pozitiv jistě patří i fakt, že jeden šálek obsahuje pouhých 40 kalorií, na což slyší všichni dietáři i lidé žijící zdravým životním stylem. Když už jsme u toho, jak moc prospějete svému tělu, když si na chřestu pochutnáte také?  

Prevence rakoviny, na které si smlsnete

Ať už si naservírujete ten bílý, zelený či fialový, můžete si být jistí, že s každým soustem dopravíte do svého organismu detoxikační sloučeninu zvanou glutathion, která pomáhá rozkládat karcinogeny a škodlivé volné radikály. Tím prokazatelně snižuje pravděpodobnost rakoviny, stejně jako celé řady onemocnění, a to včetně kardiovaskulárních chorob, diabetu, šedých zákalů a virových infekcí. Lahodný medikament, nemyslíte?

Bystré přemýšlení a brilantní paměť

Chřest je vychvalován i pro svůj vysoký podíl vitaminu B12. Ten je osvědčeným ochráncem mozkových buněk, na což experti prostřednictvím svých výzkumů poukazují neustále. Přesně tato schopnost se pozitivně odráží na kognitivních funkcích, tudíž dochází ke zlepšení paměti, schopnosti učení, koncentrace, plánování i pochopení informací. Pokud tedy máte pocit, že se vám z hlavy podezřele často vytrácí důležité informace, víte, co si dnes uvařit…

Stop otokům i ledvinovým kamenům

Jmenovaná vytrvalá bylina je známým přírodním diuretikem, takže působí močopudně. Díky tomu může přidat pomyslnou ruku k dílu při rozpouštění ledvinových kamenů a odstraňování přebytečné soli. Z těchto důvodů je jako alternativní léčebný prostředek doporučována pacientům s edémy a vysokým krevním tlakem.

Přírodní prostředky proti celulitidě

Čočkový salát

Čočkový salát

11 hlasů
40min 573 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špejle s marinovanými kuřecími játry

14 hlasů
35min 166kJ 55 Kč

Grilovaná kuřecí játra s jarní cibulkou.

Hovězí polévka se špenátem

2 hlasy
4h a 20min 158kJ 170 Kč

Silný hovězí vývar se špenátem.