Prostreno.cz

Posilte imunitu pomocí betaglukanů

Ruku na srdce, kdo z nás myslí na své zdraví průběžně? Své zdraví bychom rozhodně neměli brát jako samozřejmost a pečovat o své tělo a zvyšovat tak jeho obranyschopnosti bychom měli preventivně, a ne pouze v době, kdy potřebujeme, aby naše imunita pracovala na plné obrátky. Díky současné situaci, která je strašákem pro zdravé lidi, natož pro jedince se sníženou imunitou, se všichni pídíme po tom, jak svému tělu pomoci, aby v případě nákazy dokázalo bojovat naplno.

Správnou funkci imunitního systému je vhodné podporovat pravidelným pohybem, otužováním, pestrou a vyváženou stravou plnou ovoce a zeleniny. Kromě vitaminů ale existují i další látky, které mohou našemu tělu pomoci. Jedná se o nejrůznější přírodní přípravky, po nichž saháme především tehdy, když potřebujeme mít imunitní systém maximálně vyladěný. Na trhu ale najdeme desítky doplňků stravy na podporu imunity a laik jen stěží pozná, který je ten nejlepší. Srovnání účinků jednotlivých přírodních látek a jejich vlivu na imunitní systém se věnoval prof. Václav Větvička z univerzity Louisville v USA, který své závěry prezentuje v nové knize „Choosing a Natural Immunomodulator (A scientific approach)“. Jeho výzkum prokázal, že mezi rostlinnými přípravky na podporu imunity, kam patří například echinacea nebo ženšen, vítězí jednoznačně betaglukany.

Pravidelné užívání betaglukanu postaví imunitní systém do pozoru

Betaglukany jsou unikátní přírodní komplexní polysacharidy, schopné podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Nejčastěji se získávají z kvasinek, hub, případně mořských řas a obilných zrn. „Výzkumy ukázaly, že účinnost betaglukanů nezáleží na jejich původu, ale na dostatečném množství denní dávky a chemické čistotě, která by měla být vyšší než 75 %. Co se týče dávkování, pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence je možné zvýšit dávku až na 1000 mg denně. Betaglukan sice není lék, ale výrazně může zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mírnější průběh,“ radí profesor Václav Větvička, prezident Mezinárodní společnosti pro výzkum glukanu. „Přitom se nemusíme bát ani předávkování, ani toho, že by se naše obranné reakce nějak nebezpečně zvýšily. Navíc nemá betaglukan žádné negativní účinky, takže není proč váhat,“ dodává Větvička.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat