Prostreno.cz

Dezinfekce mobilního telefonu

Kdy jste mobil naposledy „přetáhli“ dezinfekčním ubrouskem? Jde o to, že během jednoho několikaminutového hovoru se na něm usídlí až 25 tisíc bakterií, takže jeho očistu provádějte denně. A raději vícekrát!

V současné době se na hygienu klade ještě větší důraz, než kdykoli jindy. Také si teď myjete ruce několikrát za hodinu, používáte gumové rukavice a bez antibakteriálního gelu neopouštíte byt? Dobře děláte. Jste ale takhle důslední, i když jde o váš telefon?

Hrozba, která si nevybírá

„Obvykle se přikláním k názoru, že mobilní telefony a tablety stačí čistit dvakrát do měsíce. Ale nyní, s nekontrolovatelným vzestupem koronaviru, doporučuji, abyste své zařízení omyli pokaždé, když se odněkud vrátíte domů,“ radí Anh Trinh, což je tvůrce a generální ředitel serveru GeekWithLaptop, jehož specializací je elektronika a výpočetní technika. A teď se zamyslete nad tím, kdy jste něco takového dělali naposledy. Už si ani nepamatujete? Pojďte to v rámci zachování svého zdraví a bezpečí raději ihned napravit. V sázce je až příliš mnoho!

Jdeš se vykoupat, kamaráde

Výše zmíněný expert se domnívá, že k základní očistě mobilu jsou dostačující lehce vyždímané antibakteriální ubrousky. Pro ty, kteří ale nechtějí nic podcenit, se nabízí koupě sanitizéru. To je taková „krabička“, do níž smartphone na pár minut zavřete. UV záření se pak postará o likvidaci bakterií a všemožných choroboplodných zárodků, jichž na displeji během jediného hovoru může ulpět až 25 tisíc. Cena tohoto pomocníka se pohybuje kolem 1500 korun, záleží na konkrétním modelu. Vraťme se ale k první variantě, která pro mnohé bude nejspíš dostupnější.

Důslednost? To je základ

Jestli si myslíte, že stačí vzít nějaký ten dezinfekční ubrousek, udělat pár tahů a jít „od válu“, jste na omylu. Aby celá tahle akce měla opravdu smysl, nejprve z vašeho zařízení sundejte ochranné pouzdro a očistěte ho pod horkou tekoucí vodou. Je-li textilní a jeho povrch vydrží zásah octa, nebojte se toho. Následně je třeba otřít displej i všechny záhyby telefonu. Nevynechávejte ani mřížky reproduktorů, otvory na sluchátka, nabíjecí port, objektiv fotoaparátu, boční tlačítka na zapínání i hlasitost. Všude tam se škodlivé patogeny rádi skrývají! Ve finále použijte měkký hadřík z mikrovlákna, který odstraní šmouhy a drobné nečistoty.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat