Prostreno.cz

Při hubnutí využijte skořici

Už s nadbytečnými kily pomalu ztrácíte trpělivost? Můžete jim „zatopit“ skořicí. Ta si s nimi servítky brát nebude! Tato aromatická zbraň totiž urychluje metabolismus, spaluje břišní tuk a stabilizuje hladinu krevního cukru.

Co si vybavíte jako první, když se řekne skořice? Možná jablečný štrúdl, možná svařené víno nebo vánoční cukroví. Kdybyste tuto otázku ale položili vědcům, ti by si pravděpodobně představili štíhlé křivky. Ostatně, vždyť právě od nich pochází myšlenka, že každodenní konzumace tohoto koření podstatně usnadňuje hubnutí. A prý stačí pouhá lžička! V čem spočívá to mocné redukční kouzlo?

Ploché bříško, které se vejde i do menších kalhot

Závěry hned několika nezávislých studií se shodují v tom, že jmenovaná ingredience, která lidstvu slouží již více než 4000 let, pomáhá při odbourávání tukových zásob, a to zejména v oblasti břicha. Nelze opomenout ani to, že podporuje správné fungování zažívacího traktu, zatímco působí proti zácpě a nadýmání.

Stop zakázaným chutím

Uvedené sypké ochucovadlo, jež mělo svého času hodnotu srovnatelnou se zlatem, nabízí i další báječné dietní výhody. Je prokázáno, že jeho obsažené složky prodlužují pocit sytosti a potlačují chutě k jídlu. Pozitivní vliv však mají i na rychlost metabolismu, přičemž stabilizují hladinu krevního cukru. A teď se něčeho podržte – jejich účinnost může přetrvávat až 12 hodin. Tedy alespoň podle poznatků jistého výzkumu zveřejněných v magazínu Journal of Diabetes Science and Technology. Už jste zkusili přidat skořici třeba k masu nebo bramborám? Ovšem i v ranních ovesných vločkách chutná výborně. Pokud jí dáte šanci, budiž vám odměnou i tento prospěch pro vaše zdraví.

Bystré myšlení a žádné vředy

Tato voňavá přísada zdaleka nebojuje jenom proti nadváze. Už jste slyšeli, že předchází žaludečním vředům a zabraňuje vzniku krevních sraženin, protože má schopnost ředit krev? Třeba vás zaujme i skutečnost, že funguje jako přírodní antibiotikum, které navíc zvyšuje mozkovou aktivitu a představuje prevenci rakoviny. Proč s konzumací té vychvalované lžičky zbytečně otálet!

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat