Prostreno.cz

Moruše vypadají jako maliny, ale jsou mnohem zdravější

Honí vás mlsná? Kupte si sušené moruše. Ty uspokojí vaše chuťové buňky, a navíc vyladí trávení, paměť, imunitu i zrak! Nebo oceníte spíše to, že jejich složení urychluje růst vlasů?

Morušovník pochází z Asie a jeho listy původně sloužily jako potrava pro larvy bource morušového. Oblíbenost si u lidí získal především pro své sladké plody, které se prodávají ve specializovaných obchodech i zdravých výživách, a to většinou sušené. Ještě jste je nikdy neochutnali? Podobné bývají větším malinám, jsou ale mnohem zdravější! Jaký užitek jejich prostřednictvím získáte?

Ochrana srdce před poškozením

Moruše poskytují polyfenolový antioxidant resveratrol, o němž je známo, že významně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. S tím mu pomáhá obsažený vitamin K, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Ruku k dílu přidá také přítomný draslík. Ten zase upravuje srdeční činnost, normalizuje tlak a udržuje rovnováhu tělesných tekutin.

Trávení bez nesnází

Čas od času vás postihnou potíže s trávením? O důvod víc, proč si zmíněné sladké občerstvení dopřávat pravidelně. Vysoký podíl vlákniny harmonizuje střevní mikroflóru, přičemž předchází nevolnostem a nadýmání. Vláknina rovněž přispěje k detoxikaci odpadních látek, příznivě ovlivňuje vstřebávání sacharidů a celkově podporuje metabolismus.

Obrana proti rakovině

Uvedené plody jsou bohaté na antokyany, kyanidin, kyselinu chlorogenovou, rutin a myricetin. Co to znamená? Že s nimi máte postaráno o prevenci rakoviny. Vyjmenované sloučeniny neutralizují volné radikály a zabraňují buněčné mutaci, která způsobuje rozvoj onkologických onemocnění.

Lepší paměť, zrak i imunita

Složení moruší, které odborníci považují za vyvážené a zcela jedinečné, chrání také mozkové neurony, díky čemuž blahodárně působí na kognitivní funkce. Zároveň povzbuzuje obranyschopnost, omezuje pravděpodobnost šedého zákalu a pozor – urychluje i růst vlasů! To má „pod palcem“ železo, kterého tyto poklady mají doslova na rozdávání.

Veškeré názory a tvrzení jsou dílem autora článku.

Zdroje: www.organicfacts.net


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Pečené brambory se sýrem

(3 hlasů)

Marinovaný králík

(4 hlasů)

Nudle Hoisin

(3 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat