Prostreno.cz

Přirozená cesta k rychlému zbavení se pálení žáhy

Už zase cítíte ten nepříjemný pocit v krku? Na nic nečekejte a naordinujte si mrkev nebo hořčici s medem. Ideální první pomocí je i čerstvá šťáva z brambory či bazalkový čaj!

Přemíra stresu, nezdravý jídelníček, nedodržování pitného režimu, užívání některých léků – tohle všechno může dle názoru odborníků způsobit překyselení žaludku, které se projevuje otravným pálením žáhy (1). Trpíte často a nechcete brát tabletky? Dostat z nejhoršího vás mohou tyto domácí prostředky!

Aloe vera: zázračný lék na mnoho neduhů

Aloe vera je známá díky svým mnoha využitím v medicíně a zdravém životním stylu. Mimo jiné má také schopnost neutralizovat žlučové a žaludeční kyseliny, což může redukovat pálení žáhy a potíže s překyselením žaludku. Šťávu z aloe vera lze snadno zakoupit v obchodě s potravinami nebo lékárně, ale pokud máte doma aloe rostlinu, můžete si připravit šťávu čerstvou. Stačí oloupat list, odstranit gel a smíchat s vodou (2).

Celer jako pomocník při trávení

Celer je další zázračnou zeleninou, která může pomoci při pálení žáhy. Je bohatý na vodu a vlákninu, které pomáhají udržovat dutiny trávicího traktu zdravé a dobře provzdušněné. Celer lze sníst syrový, ale také si z něj můžete připravit čerstvý džus. Pro ještě silnější účinek doporučujeme přidat do džusu také trochu zázvoru, který má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci zmírnit pálení žáhy (2).

Mrkev jako zdravý medikament

Už naše babičky považovaly tuto kořenovou zeleninu za zázračnou medicínu. Kromě toho, že mrkev prospívá očím a pomáhá čistit celý trávicí trakt, dokáže „usměrnit“ i pálení žáhy. V krizových případech na ni tedy neváhejte vsadit! Pokud se ptáte, jak ji užívat, zkrátka nastrouhejte jeden větší kousek a vychutnejte si oranžovou svačinku, jež přinese rychlou úlevu (3).

Pomoc nabízí i brambora

Lidová medicína praví, že „pálivý problém“ efektivně odstraňuje i čerstvá bramborová šťáva. Nastrouhejte tedy jednoho „zachránce“ a vymačkejte z něj co nejvíce blahodárného nektaru. Léčivo si následně naordinujte třikrát denně, a máte po starosti. Nutno dodat, že pokud vám trocha této tekutiny zbyde, rozhodně se jí nezbavujte. Báječně vám totiž poslouží k zesvětlení tmavých skvrn na pokožce, zatímco zlikviduje kruhy pod očima a přispěje k léčbě akné.

Bazalka? Trefa do černého

Čaj připravený z lístků bazalky je doporučovaným medikamentem na ledvinové kameny. Nelze mu odepřít ani to, že má mírné antibiotické účinky, uklidňuje pocuchané nervy a navozuje dobrou náladu. Tím však jeho dobrodiní ještě nekončí, neboť je prokázáno, že ulevuje i v případě pálení žáhy. Jako bod navíc vás při chladném počasí i zahřeje, a to se také počítá. Nebo snad ne?

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519257/, (2) www.medicinenet.com/heartburn_reflux/article.htm, (3) www.selecthealth.org/blog/2017/09/6-natural-remedies-for-heartburn

Celkem 2 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Krůtí prsa s houbami

(9 hlasů)

Slaninové brambory

(5 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat