Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kupte si čerstvý ananas. Chrání před rakovinou a zlepšuje trávení

10. 1. 2019 | Dobroty do spíže a ledničky

Jste právě ve fázi diety? Pak byste si ananas měli dávat pravidelně, protože vám v cestě za štíhlými křivkami může hodně pomoci. Rovněž posílí imunitu, zreguluje krevní tlak a sníží vysoký cholesterol.

Není žádnou novinkou, že tropický ananas vychvalují lékaři, vědci i výživoví poradci do nebes. Kdy jste si ho naposledy dopřáli právě vy? Pokud ho v obchodě i nabízeném ovocném sortimentu přecházíte bez povšimnutí s tím, že se vám nechce odstraňovat jeho tužší kůra, zkuste své stanovisko minimálně přehodnotit. Za námahu totiž dostanete báječnou odměnu v podobě těchto famózních účinků!

Konec zánětů, ze kterých nic dobrého nekouká

Zánět je sice nutnou součástí léčebného mechanismu organismu, nicméně když trvá příliš dlouho, v pořádku to také není. Jakmile totiž přeroste v chronickou záležitost, značně se zvyšuje riziko cukrovky, infekcí a depresí. Tedy alespoň takhle to naznačují odborníci s tím, že pacienta mnohdy postihují také bolesti kloubů zapříčiněné revmatoidní artritidou nebo nepříjemné migrény. Jaká první pomoc se v takových případech přímo nabízí? Představte si, že ananas! Ten díky obsaženému enzymu bromelinu vykazuje silné protizánětlivé působení, což je ten nejlepší protiútok.

Prevence rakoviny, která je třeba

Poznatky jedné z posledních studií, jež byly publikovány v magazínu American Cancer Society, informují o tom, že exotický poklad nabízí úctyhodné množství antioxidantů zabraňujících rozvoji buněk rakoviny. Pod svrchní ochrannou vrstvou na vás však čeká i poctivá dávka vitaminu C, jež přispívá k zesílení imunity. To k prevenci před nejobávanější chorobou dnešní doby samozřejmě hodně přispívá…

Zdravé srdce? Žádný problém

Dáte-li ananasu šanci, ocení to také vaše srdce, pro které je tento plod úžasnou výživou. Proč? Za vším hledejte přítomnost draslíku, jehož má šťavnatý přítel na rozdávání. O tomto minerálu je známo, že pomáhá rozšiřovat cévy a normalizovat krevní tlak, čímž podle expertů může podstatně snížit riziko kardiovaskulárních chorob. Velká pochvala ovšem náleží i výše zmíněnému bromelinu, jenž má v popisu práce i regulaci škodlivého cholesterolu.

Fungující trávení, které vás ve štychu nenechá

Na seznam předností lahodného dobrodince patří i to, že platí za skutečně bohatého zprostředkovatele vlákniny. Už jste jistě mnohokrát slyšeli o tom, že tato složka potravy nesmírně svědčí trávení, neboť zajišťuje pravidelné pohyby střev. Vláknina rovněž detoxikuje tělo, přičemž navozuje pocit sytosti a podporuje hubnutí. Nedržíte náhodou nějakou dietu? Pokud ano, tato informace se vám jistě bude hodit.

Zralé versus nezralé banány. Které jsou zdravější?

Platýz s hroznovým vínem

Platýz s hroznovým vínem

16 hlasů
45min 635 kJ 320 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dýně zapečená s fetou

10 hlasů
55min 455kJ 80 Kč

Dýně a brambory, zapečené se smetanou, vejci a sýrem.

Ryba pečená v alobalu

10 hlasů
55min 249kJ 160 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou a žampiony.