Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Snadná výroba domácích léčiv. Zkuste zázračné tinktury na bolest i zažívání

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.11.2019 | Krok za krokem

Nachlazení, žaludeční potíže, migréna či nervy na pochodu. Řekněme si upřímně, koho takové nepříjemnosti občas nepotkají? Pokud chcete mít v krizových situacích účinnou zbraň, vsaďte na přírodu a vlastní tvořivost!

Trochu tápete, co vlastně znamená tinktura? Je to druh tekutého léčiva, obvykle výluh z rostlin, získaný extrakcí vhodným rozpouštědlem, nejčastěji alkoholem. Na zdravotní potíže všeho druhu se tenhle medikament používá celé generace. Tak proč si ho nevyrobit doma, když tak skvěle funguje?

Tinktura proti migréně

Suroviny:

  • 250 gramů sušené meduňky
  • 10 gramů citronové kůry
  • 5 gramů mletého muškátového oříšku
  • 5 gramů skořice
  • 1/2 litru vodky

Postup: Všechny přísady přelijte vodkou a nechte na světlém místě louhovat v uzavřené nádobě sedm dní. Následně sceďte a výtvor uložte do temna. Při potížích s úpornou bolestí hlavy vás dvě lžíce denně dostanou z nejhoršího.

Tinktura na zažívací potíže

Suroviny:

  • 2 hrsti sušené třezalky
  • 1/4 litru vodky

Postup: Bylinku naložte do alkoholu a dopřejte jí týden odpočinku. Poté přefiltrujte a uchovávejte v chladu. Jakmile vás pozlobí trávicí trakt, lék máte k dispozici. Naordinujte si lžičku a dočkáte se rychlé úlevy.

Tinktura na podrážděné nervy

Suroviny:

Postup: Ingredience promíchejte a po 36 hodinách louhování přeceďte. Při nervozitě a nespavosti užívejte deset kapek denně. Pokud vás chuť moc neosloví, nakapejte tinkturu na kostku cukru. Dieta musí jít stranou, když je stav nouze!

Tinktura na všechno

Propolis není úplně rostlina, ale když to vezmeme kolem a kolem, „ingredience“ k jeho výrobě včely sbírají na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Takže pochází z našich luhů a hájů!

Suroviny:

  • 20 gramů propolisu
  • 2 decilitry vodky
  • 1/2 litru konzumního lihu

Postup: Propolis dejte do lihu společně s vodkou a každý den protřepejte. Devátý den sceďte a tinktura je připravena k použití. Hodí se proti angíně jako kloktadlo, na bolesti zubů, při popáleninách místo masti, na léčbu kožního plísňového onemocnění a vysokého krevního tlaku.

Alkohol při hubnutí není tabu. Seznamte se s nízkokaloric...

Candát na másle

Candát na másle

8 hlasů
60min 589 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna s olivami

24 hlasů
1h a 5min 367kJ 132 Kč

Chutný pokrm z kuřecích stehýnek.

Italská směs na špagety

11 hlasů
40min 400kJ 150 Kč

Uvařit perfektně chutnající italskou masovou směs na š...