Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Osvěžující letní drinky, které vás zaručeně zchladí

02.07.2019 | Krok za krokem

Čekáte návštěvu a venku je vedro „na padnutí“? Připravte návštěvě něco neobvyklého na zahnání žízně! Co říkáte na exotický pomerančový koktejl, kiwi překvapení, nebo mrkvovou bombu? S nimi se pitný režim plní jedna radost!

Léto přeje návštěvám přátel, sousedů a známých. Chcete se před nimi blýsknout a získat pověst skvělé hostitelky? Pak příchozím nalijte originální nealkoholický drink, na který jen tak nezapomenou. Co při horkých dnech osvěží tělo a potěší chuťové buňky?

Ovocná limonáda, ta je za pár minut

Proč limonádu kupovat, když si můžete vyrobit vlastní? Jedna z velkých výhod je jistota ohledně složení, tudíž se nemusíte obávat přítomnosti chemických látek. Jak na to? Připravte si 500 gramů čerstvého ovoce dle vlastní chuti, zhruba litr vody, šťávu z jednoho citronu a trochu medu na oslazení. Vše důkladně rozmixujte, nechte vychladit a podávejte s ledem. Snadnější už to být ani nemůže!

Melounový koktejl, po kterém se zapráší

K výrobě chutné a typicky letní dobroty budete potřebovat pouze tři ingredience a minimum času. Z melounu vykrojte malé kuličky, zbylou dužinu rozmixujte s pomerančovou šťávou a syrovátkou. Po vychlazení můžete servírovat a sklízet pozitivní ohlasy – a že jich nebude málo!

Exotický pomerančový drink, v rytmu Karibiku

Bílý písek a moře na zahradě sice nemáte, ale i tak můžete vykouzlit příhodnou atmosféru. Smíchejte pomerančovou šťávu se šťávou z maracuji, poté skleničky na sekt navlhčete na okraji a ponořte do cukru, naplňte je vyrobeným džusem a zřeďte minerální vodou. Dokonalý vizuální efekt podtrhnou brčka a nakrájené ovoce.

Zelené kiwi překvapení, něco extra

Suroviny? Nakrájené kiwi, vylisovaná šťáva z grapefruitu a z aloe vera, pár kostek ledu. Všechno důkladně promíchejte a noste na stůl. Pokud vlastní výtvor chcete ještě trochu vylepšit, přidejte do něj i kopeček zmrzliny či ledovou tříšť. Fantazii se meze nekladou!

Mrkvová bomba s banánem

Banán rozmixujte s mrkvovou a ananasovou šťávou, přihoďte kostky ledu a na ozdobu použijte plátky mrkve. V úzké dlouhé sklenici tenhle drink vypadá božsky, navíc je rychlý, lehký a nabitý vitaminy. Co víc si přát?

Výroba domácí kosmetiky z aloe vera

Rybí salát s banánem

Rybí salát s banánem

8 hlasů
45min 846 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušená hovězí játra

10 hlasů
1h a 10min 676kJ 110 Kč

Lahodná kombinace dušených hovězích jater s jablky.

Pikantní kuřecí stehna

4 hlasy
1h a 20min 551kJ 140 Kč

Pikantní kuřecí stehna podle indické kuchyně, se zázvorem...