Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Konzumací jednoho jablka denně se vyhnete doktorům

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

19.02.2020 | Krok za krokem

Tak praví jedno anglické přísloví a my vám kromě receptu na rychlý jablečný koláč, který potěší nejen v zimě, ale jako osvěžení určitě i v létě, přinášíme i spoustu zajímavostí, která jste o tomto super zdravém ovoci nevěděli.

Možná tušíte, že jablka jsou u nás nejrozšířenějším druhem ovoce. Co ale nevíte, je, že původně pocházejí z Asie. Tedy ty naše česká. Samozřejmě, že jablka najdete na celém světě, a mnoho z nich se k nám i dováží. Doporučujeme při koupi vždy zkontrolovat, odkud pocházejí. Jako i u jiného ovoce a zeleniny, dovážená jablka musejí „přežít“ dlouhou cestu, a tak jsou různě upravovány ne zrovna zdraví prospěšnými látkami. Jablka všechny jedy nasáknou do šlupky, a i když je můžeme oloupat, proč se ochuzovat o cenné živiny.

Jablka obsahují více než 30 minerálních látek a osm vitaminů, přičemž vitamin C v sobě ukrývají v nejvyšší koncentraci. Tím se z nich stává snadno dostupný a velmi účinný antioxidant, který posiluje imunitní systém, srdce a krevní oběh. Podle některých studií dokážou dokonce zabránit poškozování buněčných stěn a tím brzdí jejich stárnutí. Dalšími antioxidanty, které jablka našemu tělu dodávají, jsou polyfenoly, u  nichž je vědecky dokázána pozitivní vlastnost v boji proti nádorovým onemocněním.

Rychlý jablečný koláč

Potřebujete:

  • 150 g másla (změklého, lehce tekutého)
  • 150 g cukru
  • 150 g hladké mouky
  • 1 kg jablek
  • ½ lžičky prášku do pečiva
  • 2 vanilkový cukr
  • špetka soli
  • 4 vejce
  • moučkový cukr

Smíchejte vejce s cukrem, vanilkovým cukrem a špetkou soli a vyšlehejte do pěny. K tomu po částech přidejte vychladlé změklé máslo a a prosátou mouku s práškem do pečiva. Šlehejte asi minutu.

Oloupejte jablka, zbavte jádřinců a rozdělte na čtvrtky. Čtvrtky nakrájejte na tenké plátky a vmíchejte do těsta.

Těsto nalijte do formy vyložené plátky jablek a pečte při 150–180 stupních. Ještě teplé vyklopte obráceně na talíř a po vychladnutí pocukrujte.

Návody na přípravu rýže

Jablečné omelety

Jablečné omelety

12 hlasů
30min 717 kJ 35 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka ze žlutého hrachu

11 hlasů
55min 354kJ 55 Kč

Hustá hrachová polévka se zeleninou.

Brokolicová polévka s čedarem

4 hlasy
55min 321kJ 110 Kč

Velmi jednoduchý brokolicový krém se sýrem.