Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak být dokonalým hostem. Vyhněte se těmto chybám

Petra Blažková více informací

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.12.2019 | Zdraví a diety

Vánoce a advent je spojený se spoustou společenských událostí. A tak ani vás nějaké ty návštěvy neminou. Jak na nich zanechat ten nejlepší dojem a zajistit si, že vás všude rádi uvidí a pozvou znovu? Být hostem má svá pravidla!

Co byste rozhodně neměli dělat?

Přijít dřív/příliš pozdě

Většina hospodyněk se nebude zlobit, pokud namísto v 15.00 přijdete v 15.05. Alespoň ještě stihnou naleštit příbory a poupravit ubrus na stole. Ovšem pokud dorazíte o 10 minut (a víc) dříve, pak vás moc rády mít nebudou. To samé platí, když se příliš zpozdíte. Jednak je to výrazem neúcty, jednak kazíte druhým plány (o tom, že to maso bude úplně vysušené, jak se donekonečna hřeje v troubě, ani nemluvě).

Přinést drobnost jen jednomu členovi domácnosti

Pokud jdete na návštěvu do rodiny nebo ke dvojici lidí, nezapomeňte nějakou drobnost přinést všem. Nestačí jen květina pro paní domu – je tu i její partner, případně děti. I ty byste nějakou maličkostí měli obdarovat (klasikou je něco na zub).

Být až příliš jako doma/nechat si posluhovat

Záleží na tom, jaký vztah vás s hostiteli pojí. Pokud jste si opravdu blízcí, jistě nebude vadit, když si z lednice vyndáte pití a nalijete si. Jestliže jste ale na návštěvě u kolegy z práce, je lepší o dolití požádat. To ale neznamená, že by okolo vás měli všichni poskakovat! Natočit vodu si dokážete sami, nandat si na talíř chlebíček z mísy také.

Neustlat postel

Přespáváte? Pak také po sobě náležitě ukliďte. To znamená ráno ustelte postel, nenechávejte nikde poházené své věci, vše uveďte do původního stavu. Nejste v hotelu, aby to někdo dělal za vás!

Nepomáhat

Pokud hostitelé vyvářejí slavnostní oběd/večeři, určitě jim nabídněte pomocnou ruku! Rozvalovat se na gauči, zatímco oni se lopotí nad hrnci, není zrovna slušné. Jistě, pravděpodobně se vám na vaši nabídku dostane slušného odmítnutí, ale alespoň jste to zkusili!

Zůstávat příliš dlouho

Tak jako mají návštěvy svůj začátek, musejí mít i svůj konec. Neprotahujte svůj pobyt víc, než je nutné nebo slušné. Pokud hostitelé nenápadně zívají, naznačují, že jsou unavení, mají další plány apod., je to signál k odchodu. To samé platí, pokud někde zůstáváte několik dní – jestliže dohoda zněla, že v sobotu odjedete, v sobotu odjeďte. Tedy pokud vám hostitelé nenabídnou, abyste ještě zůstali (pak ale dejte dobrý pozor, abyste rozlišili, zda jim to skutečně nebude vadit a chtějí, abyste odjezd odložili, nebo jestli svou nabídku formulují jen ze slušnosti, aby „vám udělali radost“).

Po cvičení je vhodný pomerančový džus

Kuřecí špalíčky s anglickou slaninou

Kuřecí špalíčky s anglickou slaninou

19 hlasů
1h a 5min 1306 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečené mleté maso s tymiánem

13 hlasů
1h a 5min 1007kJ 120 Kč

Recept „vše v jednom“.

Penne s gorgonzolou

12 hlasů
45min 1094kJ 80 Kč

Těstovinový salát se sýrem.