Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Drobná poranění vyléčí mléko, kontryhel a med

01.05.2017 | Zdraví a diety

Při sportování, práci na zahradě, úklidu či v kuchyni… Stačí chvilka nepozornosti a nějaká ta rána či odřenina je na světě. Víte, jak si v těchto případech poskytnout první pomoc? Některé přírodní prostředky se přímo nabízejí!

Teorii záchranné mise jistě znáte. Když si přivodíte lehké poranění, nejprve je třeba z postiženého místa důkladně odstranit nečistoty a poté nešetřit dezinfekcí. Je to vše, co pro sebe momentálně můžete udělat? Ale kdepak! Nezapomínejte ani na urychlovače hojení. Že žádné takové neznáte? Hned vám je představíme…

Kontryhel, očista i regenerace

Na menší povrchové „úrazy“ je možno přikládat list kontryhele. Zkrátka ho „připlácněte“ na ránu a obvažte. Jednou až dvakrát denně je třeba obvaz vyměnit a použít nový čerstvý list. Kontryhel má dezinfekční účinky a podporuje regeneraci poškozené tkáně.

Jitrocel zastaví krvácení

Z místa činu se pořád line krev a proud ne a ne zastavit? S tím vám pomůže jitrocel nebo řebříček – respektive jejich šťáva. Stačí aplikovat pár kapek přímo na bolístku a krize je zažehnána. Stejný efekt vám zaručí i rozmačkaný dubový list – to jen pro případ, že se vám nějaká ta nehoda stane někde v lese. Člověk nikdy neví!

Mléko s octem jako spolehlivý léčitel

Babiččino tajemství pro extra rychlé hojení ran? Do teplého sladkého mléka nalijte trochu octa, aby se srazilo na tvaroh. Vzniklou hmotu pak použijte na obklady. Hnisavé rány se zase potírají převařenou smetanou. Lidové léčitelství na tento postup nedá dopustit…

Zázračný dotek medu

Již ve starém Řecku věděli, že med se dá uplatnit i jinde než jen při vaření a pečení. Obsahuje antibiotické a léčivé látky, takže se nebojte menší odřeniny i záněty potírat tímto sladkým prostředkem. Stačí už jen přelepit náplastí a za pár dní je problém vyřešen.

Hojivý řepíkatý odvar

Bolestivé „nadělení“ vykurýrujete rychleji, budete-li ho pravidelně omývat odvarem z řepíku lékařského. Ve 400 mililitrech vroucí vody povařte 5 minut 2 lžíce byliny. Po 15 minutách louhování odvar sceďte a nechte vychladnout. Čím častěji ho použijete, tím blíž budete k uzdravení.

Potřebujete zlepšit paměť? Pomůže vám rozmarýn

Lahodné řecké souvlaki s tzatziki

Lahodné řecké souvlaki s tzatziki

15 hlasů
45min 312 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Potřebujete zlepšit paměť? Pomůže vám rozmarýn

Potřebujete zlepšit paměť? Pomůže vám rozmarýn

Kumquat. Ovoce připomínající malé pomeranče posílí imunitu a postará se o vaše vlasy

Kumquat. Ovoce připomínající malé pomeranče pos...

Neobvyklá využití dětského pudru. Co všechno dokáže

Neobvyklá využití dětského pudru. Co všechno do...

Cvičení v kanceláři. Jak se protáhnout i bez posilovny

Cvičení v kanceláři. Jak se protáhnout i bez po...

Tip na oběd

Vepřová svíčková na francouzském chlebu

11 hlasů
40min 1019kJ 75 Kč

Grilovaná vepřová svíčková s chuti hořčice a pomerančo...

Hovězí špíz s pomerančem

1 hlas
45min 808kJ 170 Kč

Hovězí maso a pomeranč, nebojte se této kombinace a recep...