Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kakao obsahuje lék na cukrovku

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

3. 9. 2017 | Zdraví a diety

Vědci z Utahu tvrdí, že kakao je zdrojem velmi cenných látek, které mohou zlepšit kondici osob s diabetem 2. typu a jejich onemocnění dokonce léčit. Epikatechiny nalézající se v kakaových bobech totiž dokážou buňky slinivky podpořit v produkci inzulinu.

Diabetes 2. typu vzniká tehdy, když tělo neprodukuje buď dostatek inzulinu, nebo na něj tkáně nereagují správně a dochází k poruše metabolismu glukózy.

Kakao a hořká čokoláda by mohly při pravidelné konzumaci představovat prevenci diabetu 2. typu. Protože epikatechiny v nich obsažené snižují riziko rozvoje inzulinové rezistence a nedostatečnosti.

Epikatechiny působí na mitochondrie beta buněk slinivky, které pak produkují více ATP (adenosintrifosfátu), který přenáší po buňce energii. Beta buňka následkem toho produkuje více inzulinu.

Nicméně pro léčbu diabetu 2. typu už nestačí konzumace kakaa či extra hořké čokolády (bez cukru!), protože je v nich epikatechinu málo. K léčbě by bylo zapotřebí používat koncentrát této látky.

„Museli byste sníst zřejmě hromady kakaa, ale muselo by být samozřejmě zcela bez cukru. Protože léčivá je pouze určitá látka v kakau,“ vysvětluje profesor Jeffery Tessem z Brigham Young University v Utahu.

Čokoláda však lékem pro diabetiky v žádném případě není. Obsahuje totiž cukr, který nesmějí konzumovat vůbec.

Vzpruha pro paměť

Kako se v hledáčku výzkumníků neobjevilo poprvé. Vědci z New Yorku se však zabývali vlivem antioxidantů obsažených v kakau na paměť. A potvrdili, že pravidelná konzumace flavonoidů obsažených v kakaových bobech zlepšuje paměť a je prevencí starobní demence.

Tým doktorky Clare Walton podával skupině osob ve věku padesát až devětaosmdesát let každý den šálek kakaa. A po třech měsících pak vědci měřili, jak se zlepšila paměť u těchto pokusných osob.

„Tato studie naznačuje, že antioxidanty obsažené v kakau mohou zlepšit kognitivní funkce tím, že zvyšují průtok krve v určité oblasti mozku. Ta oblast mozku je přitom negativně postihována při stárnutí organismu,“ tvrdí doktorka Clare Walton.

Obezita je pro lidstvo menší hrozbou než osamělost

Roštěnky se zeleninou

Roštěnky se zeleninou

5 hlasů
1h a 20min 416 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Obezita je pro lidstvo menší hrozbou než osamělost

Obezita je pro lidstvo menší hrozbou než osamělost

Kuchařské triky s bramborovou kaší, které ji promění v nevšední přílohu

Kuchařské triky s bramborovou kaší, které ji pr...

Proč byste šampaňské neměli nalévat do flétny

Proč byste šampaňské neměli nalévat do flétny

Babské rady na bolavý zub. Tyhle fungují stále

Babské rady na bolavý zub. Tyhle fungují stále

Tip na oběd

Zeleninová pánev

15 hlasů
45min 327kJ 86 Kč

Recept na jednoduchou, zdravou večeři. Zeleninová páne...

Kuřecí prsa s mangem

10 hlasů
1h a 10min 513kJ 210 Kč

kuřecí prsa zapečená s mangem a kokosem