Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nosíte telefon i na toaletu? Riskujete své zdraví

14. 11. 2017 | Zdraví a diety

Být neustále v dosahu? Tak to se vám v místnosti, kam si člověk chodí „ulevit“, může pořádně vymstít. Stovky bakterií se vesele přesunou na váš mobil, odkud se šíří do celé domácnosti. V ohrožení nejste jen vy, ale i vaše rodina!

Z jistého průzkumu jedné telefonní společnosti vyplývá, že svůj chytrý mobil si na toaletu nosí téměř každý druhý uživatel. Někdo si tam brouzdá po sociálních sítích, hraje online hry nebo píše „textovky“, jiný se vůbec neupejpá a s klidem si vyřídí i několik hovorů. Jste často na příjmu v oné místnosti i vy? Nemáte ani tušení, jak velkou děláte chybu…

Mobil jako lapač bakterií

Lékař Jamin Brahmbhatt působící na floridské klinice Orlando Health poukazuje na skutečnost, že v koupelně jako takové je bakterií spousta. A jsou všude – na dveřní klice, toaletní míse, splachovadle, na kohoutku umyvadla, v ručníku... Se všemi těmito věcmi přicházíte do kontaktu – a co hůř, viry z nich pak přenášíte na svůj telefon. Jenže tím jejich cesta zdaleka nekončí, neboť si stovky nachytaných škodlivých zárodků i se svým zařízením vložíte do kapsy, čímž nevědomky rozšíříte jejich „pole působení“.

Nebezpečí, co si nevybírá

Podle odborníků se každý průměrný člověk dotkne vlastního smartphonu asi 2600krát denně, takže stačí sáhnout na displej, pak na televizní ovladač, kde si mikroby „vyčíhají“ další oběti, ve vašem případě ostatní členy domácnosti. Jim i vám z nich hrozí infekce, porucha ledvin nebo syndrom toxického šoku. Jako vážně. Dáte teď všem moderním vymoženostem na WC stopku? To je určitě dobře, ale pokud nechcete skutečně nic riskovat, mobilu byste se měli vzdát, i když jste nachlazení.

Haló, tady chřipka

Závěry výzkumu amerického Centra pro kontrolu nemocí doslova uvádějí, že telefonovat při nemoci umožňuje bakteriím, aby se z dýchacího ústrojí dotyčného přenesly přímo na jeho mobil. Jde především o virové částice způsobující chřipku, které na daném elektronickém povrchu přežívají až 24 hodin. Pokud tedy své zařízení půjčíte třeba svým dětem, aby zahnaly nudu, mohou kromě příležitosti zahrát si hry, dostat také nějakou tu chorobu. Jenže co dělat, když v dosahu být prostě musíte – za všech okolností?

Čistota, půl zdraví

Chcete-li snížit pravděpodobnost, že váš smartphone bude přenašečem nemocí, ošetřete ho po celé ploše čistou látkou minimálně jednou denně. Na trhu jsou k dispozici i antibakteriální prostředky určené výhradně pro telefony a počítače, se kterými jde očista pěkně od ruky. Zvažte jejich koupi, asi to není úplně hloupý nápad…

S dýcháním i hormonální bouří si poradí fenyklový čaj

Salát z žampiónů portobello

Salát z žampiónů portobello

16 hlasů
35min 1017 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

S dýcháním i hormonální bouří si poradí fenyklový čaj

S dýcháním i hormonální bouří si poradí fenyklo...

Zdravotní přínosy řasy kombu, přezdívané taky mořská zelenina

Zdravotní přínosy řasy kombu, přezdívané taky m...

Varovná znamení, že vaše tělo už stres nezvládá

Varovná znamení, že vaše tělo už stres nezvládá

Jak se zbavit bakterií a mít krásné vlasy i pleť. Využijte sezamová semínka

Jak se zbavit bakterií a mít krásné vlasy i ple...

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z nich skvělý nápoj

Ananasové slupky nepatří do koše. Uvařte si z n...

Tip na večeři

Plátky roštěné na cibuli

10 hlasů
1h a 20min 377kJ 195 Kč

Plátky hovězí roštěné dušené s brambory, cibulí a rajč...

Zeleninový koláč

11 hlasů
1h a 10min 841kJ 130 Kč

Koláč s cibulí a fazolkami.