Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kosmetické návyky lidí, kteří nikdy nemají akné. Inspirujete se

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

30. 11. 2017 | Zdraví a diety

Chcete mít od pupínků definitivně pokoj? V tom případě byste měli pravidelně čistit svůj mobilní telefon, pěstovat fyzickou aktivitu a nedotýkat se obličeje. A jak s tím vším souvisí konzumace mléka? Budete se divit!

Akné v celosvětovém měřítku zasahuje miliony a miliony lidí ročně. Jenže co zbytek populace, který si udržuje bezchybnou tvář? Možná ví něco, co pacientům s náchylností k pupínkům bylo zatajeno. Dermatologové odhalují, jaké jsou běžné denní zvyklosti těch, kteří se nejrozšířenějšímu chronickému onemocnění kůže úspěšně vyhýbají. Poučíte se?

Mobilní čistota, půl zdraví

„Displeje telefonů nejsou tak čisté, jak se jejich uživatelé domnívají. Závěry mnoha studií potvrzují, že vaše obrazovka mobilního telefonu je špinavější než veřejné toalety. Pokud ji pravidelně nečistíte antibakteriálními přípravky, můžete si všechny nečistoty přenášet na obličej, což v kombinaci s třením podporuje infekce a vznik akné,“ vysvětluje texaský dermatolog Ted Lain. Takže kdo čistí, nemá uhříky? Tak nějak to prý funguje!

Obličej jako bezdotyková zóna

„Vaše tvář je jednou z osmi částí těla, na kterou byste neměli zbytečně sahat. Časté dotýkání se během dne a tření o pokožku podporuje přenos nečistot a olejů, které uvíznou v pórech, čímž se vytvářejí záněty,“ varuje Joshua Zeichner, newyorský dermatolog, který se specializuje na kosmetický a klinický výzkum,

Pohyb a strava. To je základ

„Nadváha nebo obezita jsou rizikovým faktorem mnoha chorob, včetně srdečních onemocnění a některých forem rakoviny. Existuje však vazba i mezi nadváhou a akné. Abyste minimalizovali riziko kožních problémů, udržujte index tělesné hmotnosti v ideálním rozmezí tím, že cvičíte. Také se soustřeďte na zdravý jídelníček a omezte spotřebu cukru,“ doporučuje další specialistka na krásu, tentokrát Betty Rajan, jež působí na dermatologické klinice v texaském městě Fort Worth.

Dejte si pozor na mléko

„Lidé, kteří nepijí kravské mléko, mají výrazně menší pravděpodobnost výskytu akné. Mléko obsahuje hormony, které se kravám přidávají za účelem větší produkce mléka. Má v sobě ale i přirozené hormony těchto zvířat, kvůli kterým může být vaše akné mimo kontrolu,“ netají se svým názorem „kožař“ z americké Nebrasky Joel Schlessinger. Takže od zítra už káva jenom černá?!

Bolavý krk? Zažeňte bacily silou přírody

Ryba na kerblíku

Ryba na kerblíku

20 hlasů
40min 173 kJ 162 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Houbová polévka s kokosovým mlékem

17 hlasů
35min 250kJ 80 Kč

Recept na netradiční houbovou polévku.

Pečení pstruzi

7 hlasů
40min 833kJ 195 Kč

Obalovaný pstruh s bylinkami.