Prostreno.cz

Imunitu posílí spánek a dostatečný příjem zinku

Nemůžete si dovolit pracovní týden proležet, protože máte na krku spoustu pracovních restů? Zlepšete svou obranyschopnost konzumací hovězího masa, česneku a ořechů. Ovšem ani batáty by na vašem jídelníčku neměly chybět!

Podzim právě začal a slovo „imunita“ se začíná skloňovat snad ve všech pádech. Jak je na tom ta vaše? Možná by také „snesla“ posílení, abyste snížili pravděpodobnost, že si vás nějaký ten bacil „podá“. Pokud nevíte, jaká preventivní opatření přijmout, čtěte dál. Tyto jednoduché, ale zaručené způsoby fungují na jedničku. Kterým začnete? Stačí si vybrat…

Spěte. Hezky dlouho a nerušeně

Spánek je nesmírně zdravý – to je všeobecně známá věc. Věděli jste, že jeho nedostatek snižuje hladinu aktivních imunitních buněk? Proto ho v žádném případě nezanedbávejte, ale naopak si dopřejte ještě o chvilku navíc.

Soustřeďte se na zinek

Zinek je minerál, který dokáže zkrátit běžnou dobu nachlazení, ale svou úlohu sehraje také v prevenci. Pomáhá totiž při tvorbě bílých krvinek, tedy základních složek imunitního systému. Kde ho hledat? Hodně bohatým zdrojem je hovězí a vepřové maso. Také mléko a výrobky z něj tvořené, pšeničné klíčky nebo mořské plody.

Dejte si pořádnou hrst ořechů

Potraviny bohaté na vitamin E napomáhají imunitní reakci proti viru chřipky. Poctivou dávku „éčka“ získáte z vlašských ořechů, ale přátelský vitamin se dá čerpat také z manga, špenátu, olivového oleje, popřípadě ze slunečnicových a dýňových semínek.

Nepodceňujte sílu česneku

Typicky vonící koření v sobě ukrývá spoustu účinných látek, z nichž ta nejvýznamnější se jmenuje alicin. Co je na ní tak zvláštního? Působí silně antibakteriálně, takže pravidelná konzumace česneku udrží bacily daleko od vašeho těla.

Vyměňte brambory za batáty

Sladké brambory jsou bohaté na betakaroten, což je silný antioxidant podporující imunitu. Dejte jim v kuchyni šanci, nebudete litovat. Kromě posílení ochrany před virózami navozují i dobrou náladu, neboť přispívají k produkci hormonu štěstí serotoninu. A to se přece počítá!

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat