Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jídelníček, který přispívá k mladistvému vzhledu. Co se vyplatí jíst pravidelně

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Zdraví a diety

Chcete své pleti dopřát tu nejlepší možnou péči? Pak byste dneškem počínaje měli jíst více paprik, které překypují vitaminem C. Vsadit můžete i na sušené borůvky a olivový olej, protože i tenhle potravinový dopink má své kosmetické benefity!

Ač je to možná k nevíře, kůže je největším orgánem ze všech, protože její plocha dosahuje 1,6 až 1,8 m². A teď se nabízí otázka, jak se o tu svou staráte vy? Investujete-li do krémů a různých tělových přípravků, je to samozřejmě v pořádku. Pravdou však je, že alfou i omegou zdravé a nestárnoucí pleti je podle expertů hlavně vhodná strava. Ke kterým potravinám byste měli směřovat svou pozornost, chcete-li oblafnout kalendář?

Papriky jako dodavatelé výživy a vláhy

Šťavnatá zelenina v sobě ukrývá spoustu vody, která podpoří hydrataci. Málokdo však tuší, že zároveň patří na seznam absolutně nejbohatších zdrojů vitaminu C. Ten je obvykle spojován s léčbou nachlazení a horkým čajem, ale pozor, má i jiné přednosti. „Céčko“ je totiž potřebné k výrobě kolagenu, jež zachovává pokožku pružnou a pevnou. Také ji chrání před nepříznivými vnějšími vlivy, včetně škodlivého UV záření, přičemž pomáhá regenerovat kožní buňky. Co z toho plyne? Papriky ze svého jídelníčku určitě nevykazujte, právě naopak!

Olivový olej zastaví čas

Tento olej hraje v dějinách lidstva důležitou roli. V průběhu času se pomalu přicházelo na kloub všem jeho blahodárným účinkům, a proto se olivovník stal nejen posvátným stromem, ale i symbolem míru, krásy a věčného mládí. Jeho tajemství tkví v obsahu vysokého podílu vitaminu E, který přispívá k neutralizaci volných radikálů, tedy sloučenin způsobujících poškození buněk. Tím zpomaluje stárnutí, zabraňuje tvorbě vrásek a celkově zlepšuje kvalitu pleti.

Borůvky, dezert s bonusem

Fialová dobrota je doslova napěchována neuvěřitelným množstvím antioxidantů, které si lékaři spojují se snižováním hladiny stresu. Zároveň prý přispívá k růstu nových buněk prospěšných při léčbě deprese, což je jen k dobru. Ostatně, dobré psychické rozpoložení se přece na vzhledu podepíše jako první, nebo snad ne? Podle odborníků nutriční složení borůvek také značně podporuje transport a vstřebávání cenných živin, tudíž jejich pravidelná konzumace vaší kráse jenom prospěje. Že letošní úroda byla pořádná „slabota“? Pak vsaďte na ty sušené, na pultech obchodů jsou k dispozici celoročně!

Potravinové spouštěče migrény, kterým je lepší se vyhýbat

Pórek zapečený s chlebem

Pórek zapečený s chlebem

7 hlasů
40min 694 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba na kaparech

11 hlasů
55min 550kJ 112 Kč

Zdravá ryba s chutí kaparů.

Kuřecí špalíčky s anglickou slaninou

17 hlasů
1h a 5min 1301kJ 135 Kč

Recept na zapečené kuřecí kousky s anglickou slaninou.