Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Největší letní chyby ve výživě, kterých se raději vyvarujte

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

25. 5. 2019 | Zdraví a diety

Léto vyžaduje jisté nutriční úpravy. Přidejte do své stravy více energie a lehkých potravin a pozor si dejte na sladké studené nápoje. Co je na nich tak špatného a jakých dalších chyb se lidé v létě dopouštějí?

Léto je časem, kdy se mnoho z nás stane obětmi stoupacích teplot, které mohou vést k řadě problémů, ke kterým patří bolesti hlavy a nevolnost, stejně jako úpal, dehydratace, zácpa či průjem. To je důvod, proč se lidem doporučuje, aby dbali na své zdraví, především prostřednictvím odlehčené stravy a mírného cvičení. A skutečně je to tak. To, co jíte, je zásadní pro zdravou mysl a tělo, ale také pro udržení úrovně energie v průběhu dlouhých letních dnů. Nedopouštějte se stále stejných omylů!

Pití chlazené vody po dni stráveném na slunci

I když chuť vypít něco ledově chladného hned poté, co přijdete domů po dni stráveném na slunci, je obrovská, zadržte. Ledová voda šokuje organismus a způsobuje bolest v krku i zažívací potíže.

Příliš mnoho kofeinu

Kofein je dobrý sluha, ale zlý pán. Má močopudné vlastnosti a dehydratuje tělo, takže mnoho kávy nebo čaje během léta se podepíše na bolestech hlavy a ztrátě cenných tekutin. Takže všeho s mírou!

Konzumace sladkých džusů a nápojů

Většina chlazených balených šťáv a studených nápojů obsahuje nadměrné množství cukru, který sice může dočasně zvýšit vaši energii, ale následně způsobí výkyvy nálady a obezitu. Proto pijte jen čerstvé ovocné šťávy s přírodními cukry.

Dodržování nesmyslných diet

Mnoho lidí před létem nebo během něj cítí intenzivní tlak na svoji postavu. Panika z plavkové sezony a důvěřování „zaručeným“ a hlavně rychlým výsledkům mysli ani tělu neprospívá. Opravdu drastická úprava jídelníčku může vést k nevolnostem, malátnosti, bolestem hlavy i špatnému spánku. To nedopusťte. Jezte lehce, dodržujte pravidelnost v menších porcích a vyhněte se smaženým a tučným jídlům. Naslouchejte svému tělu.

Absence vajec, ryb nebo kuřete

Představa, že každé vejce, ryba nebo kuře zvyšuje tělesnou teplotu, je mylná. Všechny tři uvedené potraviny jsou naopak zvlášť v létě vhodné, neboť se mohou pochlubit bílkovinami, které jsou důležité pro udržení zdravé váhy během nejteplejšího ročního období. A po jejich konzumaci se rozhodně nezpotíte.

Co všechno vyléčí tolik oblíbené brusinky

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

19 hlasů
25min 815 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 539kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Jelení svíčková

15 hlasů
60min 490kJ 258 Kč

Máte rádi zvěřinu? Vyzkoušejte tento výborný recept.