Prostreno.cz

Odhalte, co máte zanesené: Ledviny, játra, nebo tlusté střevo?

Každý z nás se tak trochu pozoruje a pokud i vy chcete vědět, jak jsou na tom zrovna vaše orgány, stačí si odpovědět na pár jednoduchých otázek a sami přijdete na to, který orgán by zrovna potřeboval dovolenou a jak mu můžete pomoci k rychlému zotavení.

Ledviny, játra a tlusté střevo tyto orgány jsou klíčové pro chod celého organismu, bez jejich práce se naše tělo prostě neobejde. Tak proč jim tu práci trošku neusnadnit.

Tlusté střevo

Správný chod trávicí soustavy je důležitý pro celý chod organismu, je s ním úzce spojen imunitní systém, plíce a pokožka. A právě zde může být počátek téměř jakéhokoliv problému. Jak jsou na tom právě vaše střeva můžete jednoduše vypozorovat. Na prvním místě je pravidelnost stolice, měla by být pravidelná, 1 až 2krát denně, nepříliš řídká, či naopak jako skála.

Dalším indikátorem je stav vaší pokožky. Lidé, kteří mají zanesené tlusté střevo mají obvykle kožná vyrážky, ekzémy, případně až lupénku. Třetí kontrolkou je vaše dýchání. Tlusté střevo je párově propojené s plícemi a dýchacími cestami. Pokud vás často trápí nachlazení, ucpané dutiny, zahlenění, míváte často angíny, pak je třeba se zamyslet nad stavem vašeho tlustého střeva. Tímto vám už jasně dává najevo, že potřebuje změnu.

K očistě střev je velmi klíčová vláknina a vhodná probiotika a probiotika. Vaše strava by tedy měla být bohatá na rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, kvalitní bílkoviny, mléčné produkty s živými kulturami. Silná trojka na očistu střev je rýže natural, lněné semínko a obyčejný kefír. Za pár dní sami uvidíte, že se začnou dít divy.

Játra

Víte, že játra jsou úzce spojena se zrakem? Pokud vás tedy trápí zhoršující se zrak, nebo dokonce už nosíte brýle nebo čočky, měli byste si posvítit na svoje játra. Dalším indikátorem je také podrážděnost, lidé s oslabenými játry bývají často výbušní. Problémy se mohou projevit i na pokožce, ve formě ekzému nebo častého akné. Pokud jsou játra již výrazně zatížena, můžete také pociťovat bolesti v pravém boku, případně nevolností po jídle, kdy na játra začne tlačit žaludek.

Silným spojencem na očistu jater je ostropestřec mariánský, který zakoupíte v každé lékárně, čaj přispívá k celkové detoxikaci těla. Dávkování dodržujte podle doporučení výrobce či lékárníka. Samozřejmostí by mělo být omezení alkoholu, mezi nevhodné potraviny patří kořeněná a tučná jídla, čerstvé pečivo a sladkosti, vyhýbat byste se měli například i česneku a cibuli.

Ledviny

Ledviny jsou zase úzce spojeny s ušima, pokud míváte s nimi problém, může to být jeden z příznaků slabších ledvin. Dalším častým indikátorem je však chlad, pokud je vám často zima a máte studené ruce a nohy je na čase přestat zatěžovat vaše ledviny. Lidé s oslabenými ledvinami také často bolí klouby. Posledním a nejdůležitějším indikátorem je vaše moč, měla by být spíše čirá a bez zápachu.

Ledviny nastartujete hlavně dodržováním pitného režimu, minimum naše tělo potřebuje 1,5 litru vody, optimální je vypít kolem 2 litrů, množství tekutin záleží i na fyzické zátěži, těžce pracující muž by měl vypít i 3 litry denně. Ledvinám můžete pomoci i vhodnou stravou, vyhýbejte se suché stavě, vsaďte na zeleninu plnou vody, jako jsou například okurky a melouny. Vhodné jsou i dlouho vařené zeleninové vývary a luštěniny.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat