Prostreno.cz

Výroba domácího krému na tělo za pár korun

Krásně voní, je z bio surovin a bez konzervantů. Vyrobit si domácí kosmetiku není žádná věda. Začněte tělovým máslem a zanedlouho můžete mít vlastní kosmetickou řadu!

Době průmyslové už odzvonilo. Utrácet mnoho peněz za chemii, která tělu rozhodně neprospívá, se začíná stávat přežitkem. V současné době je in a žádoucí vrátit se zpět v čase, použít své ruce a vyrobit věci vlastníma rukama, což neplatí jen pro jídlo, ale i kosmetiku. Ta domácí neobsahuje žádnou chemii, dáte si do ní přesně to, co vyhovuje vaší pokožce a také čichu. Ušetříte tak svou peněženku, užijete si skvělou zábavu a budete mít ze sebe neuvěřitelně dobrý pocit.

Vyrábět lze širokou škálu kosmetických výrobků včetně pleťových vod a tonik, přes blahodárné kelímky určené poškozeným vlasům nebo pleti. Nejzákladnější a asi nejjednodušší je přitom tělové máslo. K jeho výrobě je třeba pouze třech ingrediencí. Rostlinné máslo, olej, esenciální olej a vitamin E (nemusí být).

Pečlivý výběr ingrediencí se vyplatí

Pro šlehané tělové máslo se nejčastěji používá bambucké, mango máslo nebo murumuru máslo. Všechny uvedené mají správnou konzistenci a přiměřenou tuhost. Další ingrediencí je olejová složka. Hodí se olej kokosový, mandlový, konopný, makadamiový , hroznový, olivový, jojobový, levandulový, avokádový, heřmánkový nebo jakýkoliv jiný rostlinný olej vysoké kvality. Jestli tápete nad správným výběrem, řiďte se podle jeho vlastností a potřeb vaší pleti.

  • Normální pleť – mandlový olej.
  • Mastná pleť – hroznový olej.
  • Suchá pleť – olivový olej.

Vůni a další hodnotu dodáte kvalitním esenciálním olejem. Nejen, že pleťové máslo získá líbivé aroma, ale pomůže tělu například při obtížích s alergií, astmatem, zvýšené teplotě nebo stresu. Jeho intenzita zaručuje, že se projeví i ve velmi malém množství. Poslední ingrediencí je vitamin E, což je přírodní antioxidant, který udržuje pokožku mladou. (Veškeré ingredience můžete koupit v bio kvalitě a hodnotu své domácí kosmetiky ještě zvýšit.)

Recept na tělové máslo

Samotný recept je velmi jednoduchý. Na 100 g tělového výrobku použijte 80 g másla a 18 g oleje. Tyto dvě ingredience nechte ve vodní lázni změknout a hned vyndejte. Přidejte 1g esenciálního oleje a 1g vitaminu E, následně vyšlehejte do dvojnásobku svého objemu. Hotový výrobek dejte do uzavíratelné nádobky a nechte vychladnout, zavíčkujte až studené.

Zdroj: www.beautytips.com, www.eatthis.com

Tip na oběd

Více tipů

Dušená kuřecí prsa

(3 hlasů)

Kachní stehna se špenátem

(4 hlasů)

Dušená vepřová krkovice

(4 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat