Prostreno.cz

Možné důvody, proč pořád zoufale postrádáte energii

Chystáte se vypít další šálek kávy, protože se cítíte jako přejetí parním válcem? Dejte si místo něj raději sklenici vody, protože nedostatek elánu může souviset s dehydratací. Ovšem příčinou bývá i špatně fungující krevní oběh!

Celá řada odborníků se shoduje v tom, že nejčastější stížnosti jejich pacientů se týkají únavy. Zatímco je úplně normální cítit se jednou za čas vyčerpaně, v případě, že vás tento stav postihuje až podezřele často, měli byste zbystřit. Za chronickým nedostatkem energie totiž mohou stát i tyhle faktory! Se kterými si není radno zahrávat?

Dehydratace jako hlavní viník

A teď se přiznejte, jak jste na tom s pitným režimem? Vzhledem k tomu, že vaše oblíbená káva odvodňuje, je třeba neustále doplňovat hladinu tekutin, a to bez ohledu na roční období. Američtí specialisté působící na univerzitě v Connecticutu jsou na základě své vlastní studie přesvědčení, že dehydratace má spoustu nežádoucích účinků, včetně podrážděnosti, bolestí hlavy a dlouhotrvající únavy. Tak na nic nečekejte a načepujte si pořádně velkou sklenici!

Chybějící železo? Ani to se nedá vyloučit

Máte železo výhradně spojené s prevencí anémie? Nenechte se zmást, jeho působnost sahá mnohem dál. Pokud organismus tuto živinu postrádá, člověk pociťuje nejen potíže s koncentrací a malátnost, ale také svalové bolesti či ztrátu chuti k jídlu. Žádnou výjimkou není ani podivná bledost sliznic i kůže, přičemž se mnohdy dostavují i chmurné myšlenky. Alespoň takhle to vidí experti, kteří za bohaté zásobárny železa považují maso, datle, špenát a luštěniny.

Špatně fungující krevní oběh. Na to pozor

Krevní oběh je pro zachování všeobecné kondice naprosto zásadní, neboť jeho hlavním úkolem je transport živin, dýchacích plynů a hormonů do všech buněk i orgánů. Co se stane, pokud z nějakého důvodu přestane správně fungovat? Vzhledem k tomu, že „dodávka“ výživných látek je značně omezena, zpravidla se objevují kromě ledvinových poruch a nadměrného padání vlasů také pocity slabosti a jakési otupělosti. Nechcete se čistě pro jistotu objednat na lékařskou prohlídku?

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat