Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bohaté zdroje bílkovin, které v jídelníčku nevynechávejte

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26. 7. 2019 | Zdraví a diety

Chcete mít silnější imunitu a štíhlé křivky? Soustřeďte se na proteiny. Ty si z obchodu můžete přinést prostřednictvím chřestu, čočky, dýňových semínek nebo špenátu. Uvedené dary přírody pomohou i vašemu trávení a kostem!

Proč jsou bílkoviny tolik důležité? To je otázka, na kterou mnozí neumějí odpovědět. Proteiny slouží jako zdroj energie a oceníte je při budování svalové hmoty. Také mají přímý vliv na imunitu, regulují hladinu cukru v krvi, podílejí se na tvorbě protilátek a zasahují do produkce hormonů. Nelze opomenout, že bývají spojovány i se zpomaleným stárnutím a rychlejším hubnutím. Odkud je získat? Zde jsou hned čtyři možnosti.

Chřest jako všestranný přítel

Chřest je považován za účinný čisticí prostředek, jenž dokáže „uklidit“ celou cévní soustavu. Je to díky vysokému podílu minerálů, vlákniny a vitaminů, konkrétně pak B1, B2, C, K a E. Rostlina, na níž si pochutnávali již naši předci, zároveň předchází vzniku krevních sraženin a reguluje vysoký krevní tlak. Ovšem jako neskromná zásobárna výše zmíněných živin funguje také! Tedy alespoň podle odborníků, kteří její pravidelnou konzumaci jenom doporučují.

Čočka. Vezměte ji na milost

Je to už pár let, co se luštěninám vyhýbáte? To je velká škoda, protože se tak dobrovolně připravujete nejen o bílkoviny, kterých v jednom šálku naleznete celých 18 gramů, ale i o zajímavé výhody. Tato luštěnina je skvělým parťákem při odtučňovacích kúrách, zatímco předchází chudokrevnosti i osteoporóze. Málokdo tuší, že je rovněž lékem na silnou menstruaci, průjmy a infekce.

Špenát, zelená pro dobrou kondici

A teď se přiznejte, kdy jste špenát měli naposledy? Možná je nejvyšší čas pozvat ho zase ke stolu. Vychvalovaný zelenáč poskytne neskromné množství bílkovin, přičemž díky vysokému podílu hořčíku zachová optimální srdeční rytmus. Nelze mu odepřít ani to, že prospívá vidění, posiluje kosti a představuje prevenci rakoviny.

Dýňová semínka? Ani jedno nazmar

Že dýně patří na seznam zdravých potravin, to už se ví dávno. Ale ani její semínka nejsou k zahození! S pomyslnou otevřenou náručí je přivítá kardiovaskulární systém i trávení. Také zabraňují tvorbě ledvinových kamenů a pozitivně ovlivňují mozkové funkce. Ve výčtu benefitů nesmí chybět ani skutečnost, že z jednoho šálku získáte něco kolem deseti gramů bílkovin.

Heřmánkový nebo eukalyptový: Éterické oleje, které vás uz...

Dýňový salát

Dýňový salát

0 hlasů
60min 317 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí paličky na podmáslí

11 hlasů
1h a 5min 487kJ 150 Kč

Recept na pečené kuřecí paličky na podmáslí a česneku.

Salát se zelenými fazolkami

10 hlasů
60min 586kJ 75 Kč

Jednoduchý salát z fazolek a uzeného masa.