Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč je dobré dát si po tréninku studenou sprchu

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

23. 8. 2019 | Zdraví a diety

Jste zapřisáhlý vodomil, takže i po cvičení preferujete horkou lázeň? Když kohoutkem otočíte na opačnou stranu, spálíte o poznání více kalorií, zabojujete proti akné a předejdete bolestivosti svalů!

Znáte to, dáte si svůj obvyklý náročný trénink a hned po něm už se vidíte v koupelně, kde ze sebe smyjete pot i všechny nečistoty. Jenže s tím souvisí poměrně zásadní otázka. Jakou vodou tuto očistu většinou provádíte? Ukázalo se, že čím chladnější je její teplota, tím lépe! Co dobrého vám tahle vzpruha přinese?

Blaho pro svaly, které se vám odvděčí

Ledovému osvěžení rozhodně nelze upřít, že dokáže zvýšit hladinu anabolických hormonů, přičemž zlepšuje průtok krve, což zajistí odstranění přebytečné kyseliny mléčné. Jen pro vysvětlenou, právě ona stojí za nepříjemnou bolestí svalů, když to s fyzickou aktivitou poněkud přeženete. Takže ano, jde o jakousi prevenci, jež zároveň usnadní i regeneraci. K čemu dalšímu je otužování po sportu dobré?

Na své si přijde i pokožka i vlasy

Pokud máte ve zvyku své kadeře před tréninkem utahovat do těsného culíku či drdolu, příliš jim tím neprospíváte. Jak se jim trochu revanšovat? Řádně je ochlaďte! Díky tomu dojde k zablokování vlhkosti i podpoře prokrvení na pokožce hlavy, což stimuluje vlasové folikuly. Ovšem tento doping ocení i pleť, neboť se okamžitě stane pružnější, přičemž zmizí nadměrný maz a zmenší se i rozšířené póry. Dlužno dodat, že zmíněná mrazivá „terapie“ odstraňuje také tmavé kruhy pod očima a bojuje proti tvorbě akné a černých teček.

Více spálených kalorií a silnější imunita? Přesně tak

Cvičíte-li s cílem hubnutí, měli byste vědět, že proces spalování kalorií nemusí končit tím, že se vyzujete z bot a svlečete si tepláky. Někteří odborníci tvrdí, že studená sprcha urychluje metabolismus, protože tělo se snaží udržet svou teplotu v přijatelném rozmezí. Závěry mezinárodní studie zveřejněné v časopise Circumpolar Health navíc poukazují na to, že chladná očista také dodává energii, posiluje imunitu a snižuje riziko depresí.

Úleva od bolesti a nevolnosti. I s tím pomůže mandarinkov...

Marinované srnčí maso

Marinované srnčí maso

10 hlasů
60min 529 kJ 345 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba s brusinkovým pyré

20 hlasů
45min 217kJ 81 Kč

Porce zdravé ryby s brusinkami.

Letní salát s mozzarellou

14 hlasů
25min 457kJ 70 Kč

Recept na osvěžující letní salát z melounu a sýra mozz...