Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poškozené chrupavky lze léčit vhodnými potravinami

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

23.02.2020 | Zdraví a diety

Máte trable s pohybovým aparátem? Zakousněte se do jablka a navyšte spotřebu cibule nebo česneku. A proč je dobré mít po ruce extra panenský olivový olej?

Trpíte kvůli bolesti či ztuhlosti kloubů? Ať už jde o kolena, kotníky, ramena nebo lokty, na vině mohou být poškozené chrupavky. Ty, laicky řečeno, pomáhají minimalizovat tření, tudíž slouží jako tlumiče nárazů kosterního systému. Vzhledem k tomu, že chrupavky jsou buď zcela bez cév, nebo skrze ně cévy vedou, ovšem nijak je nevyživují, může jejich hojení v případě opotřebení nebo zranění trvat delší dobu. Tento regenerační proces se ale dá urychlit! Třeba konzumací těchto potravin.

Jablka jsou vřele doporučována

Jablka jsou bohatou zásobárnou vitaminů B, jež jsou důležité pro správné fungování nervového systému. Nelze jim upřít ani to, že bojují proti únavě a příznivě ovlivňují trávení i mozkové funkce, přičemž metabolizují tuky a sacharidy. Kulaté dary jabloně rovněž obsahují chvályhodný podíl antioxidantů, zejména tedy kvercetinu (někdy se píše jako quercetin). Ten se podílí na tvorbě kolagenu, bez kterého se zdravé chrupavky zkrátka neobejdou.

Cibule a česnek, úžasná dvojice

Lékaři se přiklání k názoru, že složení česneku a cibule může do značné míry utlumit symptomy astmatu, zatímco reguluje cholesterol a normalizuje krevní tlak. Oba uvedené druhy ochucovadel v sobě kromě mnoha cenných živin ukrývají i síru, která potlačuje zánět, jež k vaší bolestivé patálii hodně přispěl. Čeho dalšího si udělat pořádné zásoby?

Olivový olej je mocný prostředek

S trochou nadsázky lze říct, že olej získávaný z oliv strčí do kapsy i farmaceutické medikamenty, po kterých kdekdo v krizi sáhne. Díky vysokému podílu antioxidantů a omega-3 mastných kyselin dokáže značně urychlit „opravu“ chrupavky a ulevit od nepohodlí. Kromě toho, že olivový olej lze použít při přípravě jídel, se s ním dá masírovat i konkrétní postižená oblast. Pokud chcete dosáhnout nejlepších a nejrychlejších výsledků, zvolte ten extra panenský. 

Přírodní prostředky proti celulitidě

Fazolky se slaninou

Fazolky se slaninou

5 hlasů
45min 330 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špejle s marinovanými kuřecími játry

14 hlasů
35min 166kJ 55 Kč

Grilovaná kuřecí játra s jarní cibulkou.

Hovězí polévka se špenátem

2 hlasy
4h a 20min 158kJ 170 Kč

Silný hovězí vývar se špenátem.