Prostreno.cz

Houbový čaj prospěje od hlavy až k patě

Že z hub se musejí dělat jenom řízky nebo smaženice? Ale jděte! Ani takový čaj vůbec není špatný. Navíc léčí celé tělo, a to doslova.

Kdy se pijí čaje nejvíce z celého roku? No samozřejmě, že během zimy! V tomto období si je rádi připravují i ti, kteří jim obvykle moc neholdují. Ať už člověka zasáhne nachlazení nebo touha po zahřátí, šálek bývá milým společníkem. Když už jsme u toho, nechcete si nalít čaj houbový? Po zeleném, ovocném i bylinkovém to bude příjemná změna. A navíc s mnoha fascinujícími účinky!

Poklad do každé konvice

Chaga sibiřská patří k uznávaným „divokým“ medicinálním houbám. Vyskytuje se v oblastech severní Asie a severní Evropy, nejčastěji pak na kmenech bříz, ze kterých čerpá zásoby nutričních hodnot. Nemá žádnou specifickou vůni ani chuť, nevypadá nijak zajímavě. Přesto zaměstnává vědce z celého světa a plní titulní stránky odborných magazínů. Proč? Její účinky na zdraví se rovnají zázrakům! Přesně to je důvod, proč by se českým názvem rezavec šikmý měl objevit i ve vašem hrnečku. Nebo se snad těmto prospěšným účinkům chcete bránit?

Blaho pro celé tělo

Je prokázáno, že zmíněný dřevokazný cizopasník obsahuje více než 20 různých bioaktivních složek, díky kterým likviduje rakovinné buňky. A to hodně spolehlivě! Velký respekt si zaslouží i za to, že pomáhá léčit žaludeční problémy, přičemž zlepšuje činnost jater i ledvin. Vlivem silného antioxidačního působení se vší zodpovědností také chrání organismus před škodlivými volnými radikály. Dále zpomaluje stárnutí, posiluje imunitu, čistí krev, stimuluje centrální nervový systém a tlumí záněty. Zároveň zvyšuje odolnost vůči stresu a prospívá srdci. Nezní tohle jako něco, co nutně potřebujete?

Hurá, už se vaří!

Příprava chagového čaje vůbec není složitá. Tento prostředek lze sehnat v podobě prášku, jehož jednu čajovou lžičku stačí zalít vroucí vodou. Optimální doba louhování je nějakých deset minut, poté je nápoj připraven ke konzumaci. Sluší se dodat, že chaga se může louhovat opakovaně, proto vám i menší balení vydrží opravdu dlouho.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat