Prostreno.cz

Potraviny pro zdravá a fungující játra

Není dnes naprosto ideální příležitost dát si křen, nebo chřest? Játrům by to udělalo velkou radost! Ovšem i obyčejný citron je pro ně blahodárným elixírem.

Já rád játra, ty rád játra? Pokud by šlo o potravinu, tak možná. V případě jater jako orgánu to s náklonností už bude horší. Ostatně i lékaři upozorňují na to, že těm svým škodíme skoro všichni. Nejvíce pak konzumací rafinovaného cukru, alkoholu, tučných jídel a zpracovaných potravin. Ani užívání farmaceutických medikamentů jim dvakrát neprospívá! Následky pak mohou být doslova fatální.

Udělejte něco pro své tělo

Játra dospělého člověka váží okolo kilogramu a půl. Za pouhou minutu jimi za účelem odstranění škodlivých látek protékají až dva litry krve, takže mají hodně napilno. Jsou také důležitou součástí metabolismu i trávicí žlázou, která produkuje žluč i některé hormony. Zároveň ukládají živočišný škrob, vitaminy a minerály, přičemž se podílejí na tvorbě bílkovin. Selhání jejich funkcí může člověka ohrozit na životě, neboť dochází ke zhroucení celého organismu. Co můžete udělat pro to, aby k takové katastrofě nedošlo? Začlenění těchto prostředků do jídelníčku se jeví jako skvělá prevence!

Řeknete ano křenu

Křen patří na seznam silných přírodních antibiotik, proto je mezi lidovými léčiteli tolik oblíbený. Ti také zmiňují, že zabírá na rýmu, kašel, bolest hlavy a zubů, revmatismus nebo oslabenou imunitu. Složení této uctívané bylinky rovněž zlepšuje trávení tuků, což játrům usnadňuje práci. Křen je navíc detoxikuje a regeneruje. Máte ho doma dost?

Chřest jako medicína po bujarém večírku

Už jste slyšeli o tom, že chřest je záchrannou spásou při kocovině? Stimuluje totiž výrobu jaterních enzymů, které metabolizují alkohol. Díky tomu chrání játra před toxickými nečistotami, jež způsobují jejich poruchy. Málokdo ví, že chřest působí příznivě i na psychiku, které slibuje přímo terapeutické účinky.

Citron nejen na hubnutí

Máte ve zvyku popíjet vodu s citronem? Jestli ne, tak byste podle odborníků měli. Tenhle kyselý společník totiž pracuje pro játra nejlépe ze všech potravin, protože obnovuje procesy, které v nich probíhají. Blahodárný vliv má nejen na tento orgán, ale také obranyschopnost a odolnost vůči stresu. I to se rozhodně počítá…

Celkem 15 komentářů

eva
09.05.2021
eva
09.05.2021
Milerova Helena
01.05.2021

Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat