Prostreno.cz

Věci, které byste si právě teď měli přidávat do kávy

Ráno bez kávy? Pro někoho absolutně nepředstavitelná záležitost! I když je tenhle oblíbený nápoj chutný jen tak sám o sobě, vyplatí se do něj přidat něco navíc. Které ingredience vašemu tělu udělají nesmírně dobře? Podpořte imunitu a zrychlete svůj metabolismus!

Sychravé dny, méně slunečního svitu, nachlazení, chřipky i mlsání sladkostí, s nimiž se pojí riziko přibývání na váze. Ničemu z toho nedejte šanci a kávu obohacujte o tyhle poklady!

Rychlejší metabolismus a redukce tuku

Už teď se obáváte příchodu vánočních svátků. Nic není tak horké, jak se zdá! Pro rychlejší metabolismus a redukci tuku do své kávy přidávejte 1 lžičku medu, 1 lžičku skořice a 1 lžičku kokosového oleje. Takto připravený nápoj pijte dvakrát denně. Med je přírodní sladidlo, které má nižší GI index a zvyšuje spotřebu energie v těle.

Skořice snižuje hladinu cukru v krvi, stimuluje metabolismus, podporuje spalování tuků, hlavně v oblasti břicha. Kokosový olej je dobrý nejen pro vnější aplikaci, ale také pro vnitřní orgány těla. Je nápomocný pro fungování vnitřních orgánů těla, navyšuje tělesnou teplotu a naopak přispívá ke snižování přebytečného tuku.

Nezdolná imunita

Kurkuma neboli indický šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Než se dostala na kávovou scénu, používala se k dochucení pokrmů a k lékařským účelům. O pár let později začala být hvězdou sociálních sítí a stala se trendem. Lidé ji přidávali do svých smoothies, zelených šťáv a zlatých mléčných receptů.

Kurkuma obsahuje nálož silných protizánětlivých a antioxidačních látek, které jsou spojeny s aktivní složkou zvanou kurkumin. Na základě vědeckého výzkumu se udává, že kurkumin chrání před různými nemocemi, jako je cukrovka a srdeční choroby, přispívá k léčbě jater a bojuje proti Alzheimerově chorobě.

Další skvělá věc na kurkumě je, že posiluje imunitní systém a bojuje proti volným radikálům. Do kávy tak jednoznačně patří. Jako v předchozím případě si dopřejte 1 čajovou lžičku na šálek a takto obohacenou kávu vypijte dvakrát denně. Zvlášť během podzimu a zimy je to žádoucí!

Zrychlená a šetrnější léčba nemocí

Kardamom je napěchovaný esenciálními oleji, které taktéž mají antioxidační účinky. Zelený kardamom se v Indii používá k léčení celé řady neduhů, například bolestí v krku. Uvedené koření napomáhá při boji s infekcemi a záněty, působí proti škodlivým bakteriím, ale v porovnání s chemickými antibiotiky neničí střevní mikroflóru a prospěná probiotika. Lžičku  kardamomu v kávě tělo nesmírně uvítá.

Zdroje: slamxhype.com, eanjoebean.com, organicfacts.net


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Zeleninové karbanátky

(1 hlasů)

Zeleninové kari

(3 hlasů)

Rybí karbanátky

(6 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat