Prostreno.cz

Česnek je dobrý nejen na akné

Ať se přihlásí ten, koho akné připravuje o nervy! Víte, že pupínkům dokáže pěkně zatopit starý dobrý česnek? Pleť navíc omlazuje a zastavuje nadměrné vypadávání vlasů.

Česnek se pěstuje více než 5 000 let. Podle historiků patrně pochází ze Střední Asie a mongolských stepí, odkud se rozšířil až do Číny. Legendy praví, že odpuzuje upíry, hojně využíván byl ale i při uštknutí hadem, střevních chorobách a proti moru. Římští vojáci se jím posilovali před bitvou, ovšem těžko říct, zda jim k vítězství a ústupu nepřátel nepomohl spíše nevábný česnekový dech. V každém případě platí, že se bez česneku neobejde žádná kuchyně. Nabízí se ale otázka – už jste ho vyzkoušeli ke kosmetickým účelům?

Ani akné česnek nevoní

Česnek je silný antioxidant a navíc má i protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Vzhledem k tomu, že akné je způsobeno nadměrnou akumulací toxinů, ucpanými póry a bakteriálními infekcemi, může se právě on jako krotitel pupínků náramně uplatnit (1). Pokud si zasažená místa nechcete potírat samotným stroužkem, přímo se nabízí kombinace s bílým jogurtem.

Nečekaný elixír mládí

Proč kůže stárne? Tak samozřejmě, je to důsledek zvyšujícího se věku. Jenže zohlednit se musejí i další faktory, které rozvoj vrásek značně urychlují. Počítají se mezi ně genetické dispozice, nezdravé životní návyky, chronické záněty a hormonální výkyvy. V tomto směru je velkým kosmetickým nepřítelem i znečištěné ovzduší, stres a sluneční ultrafialové záření. Ale klid, žádnou paniku. Omlazujícím elixírem je kupodivu i česnek, jehož složky mají na kožní buňky velice příznivý vliv (2).

Stopka vypadávání vlasů

Pokud vám nadměrně vypadávají vlasy, což je v létě běžný jev, i v této nepříznivé situaci nabízí česnek pomocnou ruku (3). Jak ho použít? Snadnou aplikaci i rychlé výsledky slibuje rozehřátý česnekový olej, jehož ideální doba působení se pohybuje okolo dvaceti minut. A na závěr ještě jedna zajímavá informace – pravidelná masáž tímto olejem zabírá i na strie. To jen kdyby náhodou…

Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4211483/, (2) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24066081/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17314444

Celkem 0 komentářů

Tip na snídani

Více tipů

Brusinková čokoláda

(24 hlasů)

Vláčný mazanec

(30 hlasů)

Vaječná frittata se slaninou

(19 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat