Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pizza raclette pro nečekanou návštěvu

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

21.02.2020 | Krok za krokem

Překvapila vás návštěva a doma není nic na stůl? Nevěšte hlavu! S naším receptem na pizzu raclette budete hvězdou večera!

Raclette je původně jméno švýcarského sýru, ze kterého se dle pověsti vinou náhody stal dnes již tradiční švýcarský pokrm. Roztavený sýr podávaný původně s chlebem nebo pečenými bramborami se stal označením pro celou přípravu jídla – rakletování. Dnes už nemusíte jako dříve pastevci sýr tavit na žhavých uhlících, stačí si pořídit nějaký rakletovací gril, kterých je na trhu mnoho druhů. Raclette potěší nejenom vaše chuťové buňky, ale je to i zábava ke stolu – každý si totiž připravuje jídlo sám na malé pánvičce. A my vám přinášíme nový recept, jak rakletovací gril použít. Zkuste si připravit malé pizzy! A navíc každý podle své chuti.

Budete potřebovat:

Samozřejmě k tomu můžete přidat i další přísady, bez kterých si nedovedete pizzu představit – ananas, salám, feferonky, olivy, cibule…

A takhle všechno připravíte:

Nejdříve si připravte těsto na pizzu a rozdělte na malé kousky (záleží, kolik máte u stolu hodovníků, nebo kolik pánviček má váš rakletovací gril), které rovnoměrně rozprostřete na pánvičky. Potřete rajčatovou omáčkou, a pak pokládejte na mini pizzu všechny přísady, které chcete na své pizze mít. Pánvičku vložte na horkou grilovací desku vašeho přístroje a nechte asi 5 minut grilovat. Obložte mozarellou nebo jiným sýrem a pečte dalších 5 až 10 minut, dokud se sýr nerozpustí.

Bleskové dezerty do dvaceti minut

Fazolky se slaninou

Fazolky se slaninou

5 hlasů
45min 330 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špejle s marinovanými kuřecími játry

14 hlasů
35min 166kJ 55 Kč

Grilovaná kuřecí játra s jarní cibulkou.

Hovězí polévka se špenátem

2 hlasy
4h a 20min 158kJ 170 Kč

Silný hovězí vývar se špenátem.