Prostreno.cz

Hřebíček je levným a kvalitním osvěžovačem vzduchu

Že hřebíček se uplatní jenom v kuchyni? Ale kdepak! Vyžene z bytu nežádoucí pachy, spolehlivě zlikviduje plísně, zreguluje krevní tlak, a navíc zatne tipec pupínkům. Návod k použití nastudujete z následujících řádků!

Nejkrásnější svátky roku se blíží mílovými kroky. Máte je úzce spojené s vůní hřebíčku, proto jste nenechali nic náhodě a doplnili jeho zásoby? Dobře jste udělali. Koření, jehož hodnota byla v dobách dávno minulých srovnatelná se zlatem, platí za všestranného pomocníka. S čím vším vám pomůže? Tohle si raději zapište!

Osvěžovač vzduchu. V rytmu čisté přírody

Nechcete si po domácnosti „stříkat“ kupované osvěžovače nabité chemií? Vyrobte si vlastní produkt, je to jednoduché! Připravte si zhruba 100 ml slunečnicového, olivového, mandlového nebo sezamového oleje a rozehřejte ho na mírném ohni. Jakmile začne „probublávat“, přidejte deset hřebíčků, povařte dvě minuty a odstavte. Výtvor následně nechte deset hodin louhovat na tmavém místě, poté přeceďte, a je hotovo. Získaný olej smíchejte s vodou a směs přelijte do nádoby s rozprašovačem. Tenhle „deodorant“ pro váš byt budete milovat! Nutno dodat, že „uvařený“ zlepšovák se vám bude hodit i k jiným účelům.

Ničitel plísní, co zabírá na jedničku

Ze statistik jednoznačně vyplývá, že se každý pátý tuzemský příbytek potýká s plísní, která se neobjevuje jen v koupelnách, ale i ostatních pokojích. Co si s takovým nadělením počít? Na postižená místa naneste polévkovou lžíci hřebíčkového oleje rozmíchanou v šálku vlažné vody. Po pár minutách působení voňavého roztoku plíseň půjde snadno odstranit. Nevěříte?

Lék na krevní tlak. S okamžitým účinkem

Ochucovadlo s typickým aroma vám nepodá pomocnou ruku jenom při úklidu či ovonění vnitřních prostor. Už jste někdy slyšeli o tom, že stejně jako skořice přispívá k regulaci krevního tlaku, čímž podstatně snižuje riziko kardiovaskulárních chorob? Prokázal to jistý americký výzkum, jehož závěry sdělují, že k normalizaci tlaku dochází již po 30 dnech dennodenní konzumace hřebíčku. To zní ale hodně zajímavě.

Kosmetika proti akné? Proč vlastně ne

Zmíněné koření vykazuje protizánětlivé, antifungální, antioxidační a antiseptické vlastnosti. To je také důvod, proč si hravě poradí třeba s akné. Ptáte-li se, jak s ním naložit, stačí pár kousků rozemlít na prášek a přidat lžičku medu. „Krémem“ pak ošetřujte nežádoucí pupínky, po jeho zaschnutí smyjte. Budete-li tuto kúru opakovat několikrát týdně, výsledky se dostaví co nevidět.

Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat