Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí triky proti vším, které jsou roky prověřené

18. 8. 2019 | Tipy a triky

V České republice se vyskytuje dvacet šest druhů vší., přičemž napadení vší dětskou se odborně nazývá pedikulóza. Vyhlásili jste jí válku? Pak se vám bude hodit třeba kokosový nebo olivový olej! A které další domácí vychytávky vás tohoto dotěrného parazita zbaví?

Vši jsou drobný hmyz, který se živí lidskou krví. Dospělé vši měří 2 až 3 milimetry na délku a kladou vejce na vlasy, těsně u pokožky. Mohou zamořit ochlupení, řasy a obočí, i když nejčastěji žijí ve vlasech. Mnoho lidí přitom věří, že domácí prostředky mohou zabít vši, vajíčka nebo obojí. Co na ně zabírá?

Anýzový olej

Studie přírodních léčiv z roku 2018 potvrdila, že anýzový olej je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků na vši, který jich zbavuje – trvale. Lidé, kteří použili jiné bylinné prostředky, obvykle hlásili opětovné „osídlení“ své hlavy během několika měsíců. Vivat, anýz!

Olivový olej

Olivový olej nabízí podobné výhody jako ten anýzový. Potenciálně dusí vši a brání jim v návratu. Proto jej přírodní medicína vřele doporučuje, někdy i v kombinaci s již uvedeným anýzovým olejem. Tak si i vy namíchejte medicínu, která vším rozhodně chutnat nebude!

Kokosový olej

Kokosový olej se běžně doporučuje pro lidi se suchou pokožkou a vlasy. Málokdo však ví, že čtyři hodiny po aplikaci čistého kokosového oleje na pokožku hlavy a vlasy ničí vši z 80 procent. Jen tak pro srovnání, nejúčinnější léčivé šampony vší zbavují zhruba na 90 procent.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je oblíbeným domácím prostředkem pro mnoho kožních onemocnění, protože má antimikrobiální vlastnosti. Rozumí si i s olejem levandulovým, který lze na vši použít také. Bohužel, mezi jeho nevýhody patří, že někdy dráždí pokožku a způsobuje vyrážku či svědění.

Vazelína

Ropná vazelína zabíjí vši tak, že je udusí. Prý zabírá, jenže je mastná a její odstranění může vyžadovat opakované mytí hlavy. Naštěstí bylinkáři a příznivci přírodních léčivých přípravků tvrdí, že na výběr jsou i další možnosti, včetně česneku, tymiánového a sezamového oleje. Existuje však jen málo vědeckých důkazů, které by podporovaly jejich účinnost.

Štípnutí od vosy či včely. Bolest i otok zastaví med nebo...

Zapečené brambory se špenátem

Zapečené brambory se špenátem

14 hlasů
1h a 5min 465 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Šťavnaté karbanátky

8 hlasů
50min 633kJ 110 Kč

Karbanátky z kuřecího masa a cukety.

Salát s těstovinovou rýží

0 hlasů
35min 247kJ 99 Kč

Těstovinová rýže neboli orzo se vyrábí z tvrdé pšenice....