Prostreno.cz

Odličovací prostředky z domácích zásob

Výroba vlastního odličovacího prostředku je naprosto jednoduchá a zabere jen pár minut. Máme pro vás hned dvě varianty, které si žádají pouhé dvě ingredience. Tak vyhrnout rukávy a jde se na to!

Jít spát s make-upem? No to je kosmetické peklo! Když se den blíží ke svému konci, vy možná začínáte odpočívat, ale pokožka to stejné říct nemůže. Jsou na ní totiž usazená nejen líčidla, ale i prachové částice, zbytky odumřelých buněk, kožní šupinky a pozůstatky mazu, kvůli čemuž nemůže naplno dýchat.

Víte, na čem spíte?

Představa, že si veškeré tyto nečistoty prostřednictvím obličeje přenesete na polštář, je sama o sobě dost odpudivá. Ale bude hůř! Nevyčištěná pleť se nemůže regenerovat, přičemž se jí ucpávají póry a tvoří černé tečky a pupínky. Nedůsledné odličování také podporuje rychlejší stárnutí a vrásky, o které samozřejmě nikdo nestojí. Večerní očista je tedy naprosto klíčová! Ale co když vám odličovač došel? Anebo prostě nejste fanouškem komerčních přípravků, jejichž složení by se dalo přirovnat k periodické soustavě chemických prvků? Porozhlédněte se doma, máte tam učiněné poklady.

Med plus aloe rovná se parádní produkt

Máte po ruce med? Pokud ano, je to polovina úspěchu a vlastně i krásy. Toto sladidlo má antibakteriální i antiseptické vlastnosti, ale naprosto vyniká i v oblasti hydratace (1). Smícháte-li ho s gelem z rostliny aloe vera, který zklidňuje jakékoli podráždění, umazává pigmentové skvrny, urychluje regeneraci a odvrací viditelné známky stárnutí (2), odličovač je na světě. A stačí ho opravdu jen malé množství! Zbytek vám v uzavíratelné nádobě a lednici vydrží několik dní.

Kokosový olej lze využít i mimo kuchyni

Příjemné zvláčnění, očistu a vyhlazení pokožky slibuje i kokosový olej, jež navíc chrání před slunečním ultrafialovým zářením, podporuje hojení a zklidňuje záněty (3). Nejprve ho lehce rozehřejte, a to třeba v mikrovlnné troubě. Následně do něj přidejte pár kapek esenciálního tea tree oleje. Ten reguluje tvorbu mazu a léčí akné, zatímco snižuje zarudnutí a otoky (4). Snadnější už to být ani nemůže!

Zdroje: (1) www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2221169111600166?via%3Dihub, (2) www.mindbodygreen.com/articles/aloe-vera-for-skin-benefits, (3) www.newdirectionsaromatics.com/blog/products/all-about-coconut-oil.html, (4) www.in.sugarcosmetics.com/blog/7-skincare-benefits-of-tea-tree-oil

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Sýrová roláda

(1 hlasů)

Pizza těsto

(1 hlasů)

Smažená vepřová játra

(2 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat