Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Snídaně, po kterých zhubnete. Musí obsahovat vlákninu i bílkoviny

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

8. 11. 2019 | Zdraví a diety

Všichni známe to pravidlo výživových poradců… Ten, kdo chce zhubnout, musí snídat. Ale co? Pořád si nevíte rady s konkrétním meníčkem? Tady je hned pět tipů na snídaně, po kterých se zbavíte špeků!

Křupavý rohlíček s máslem a kouskem šunky k snídani? I když to jednou za čas nevadí, tenhle zvyk nepatří k těm nejzdravějším. Bílé pečivo by se rozhodně mělo při redukčním jídelníčku nahradit. Inspirujte se.

Bílkoviny

Víte, že…

Největší chybou je nesnídat vůbec. Tělo se ráno musí nastartovat – a vzápětí čtyři až šest hodin poté. Podle průzkumů lidé, kteří konzumují více kalorií při snídani a méně kalorií při večeři, ztrácejí na hmotnosti, snižují obvod pasu a cítí se mnohem lépe.

Podle studie zveřejněné v časopise Americký magazín výživy snídaně z vajíček zabraňuje nočnímu přejídání. Vhodná kombinace? Celozrnný toast, oříšek másla a vejce na vrcholu, jogurt s ovocem a mandlemi, sklenice džusu. Skvělá je i miska ovesných vloček zvlhčených mlékem a oslazených například javorovým sirupem, banán, oříšky, rozinky, proteinový prášek. Je to rychlé, což se hned po probuzení hodí.

Vláknina

Potraviny s vyšším obsahem vlákniny mají tendenci zpomalovat proces trávení. Díky nim máte pocit, že jste delší dobu plnější, což vede k více využitelné formě energie. Mezi nejoblíbenější varianty prvního jídla dne patří ovesné vločky, ovoce, zelenina a jádra ořechů (kukuřice, jablko, maliny, brokolice, mandle), pohanka, celozrnné toasty, cizrna, ze které můžete vykouzlit tradiční humus nebo placičky falafel.

Zelenina a ovoce

Špenát, papriky, cukety, banány, mandarinky, fíky…. Řiďte se sezonní nabídkou a mixujte smoothie, do kterého můžete přihodit i pár oříšků nebo kousků čokolády. A příklad jednoho ultra zdravého ranního nakopávače, který zároveň posiluje imunitu a chrání organismus při přechodech počasí?

1 šálek jablečné šťávy, 1 šálek nakrájených jablek, ½ šálku nakrájené mrkve, ½ šálku oloupané a nakrájené okurky, 2 šálky ledu. Dohladka rozmixujte a popřípadě dochuťte skořicí či muškátovým oříškem.

Zdravé tuky

Dalším způsobem, jak zpomalit trávení, je konzumace zdravých tuků. (Tuky jsou zásobárnou energie, takže se bez nich tělo neobejde. Důležitý je také fakt, že se v tucích rozpouštějí vitaminy A, E, D, K.)

Docílíte pomalého uvolňování energie, které přispěje k tomu, že budete mít spoustu energie po celé dopoledne. Do ovesných vloček přihoďte chia semínka či lněná semínka. Při obědě samozřejmě nezapomeňte na kvalitní olivový olej

Neobvyklé variace

Už máte dost ovoce, zeleniny, mdlých ovesných vloček nebo neochucených jogurtů? Použijte fantazii a podávejte kukuřičné placky, fazole nebo plátky exotického ovoce ve směsi řeckého jogurtu, skořice a muškátového oříšku. Hlavně si hrajte. Hubnutí vám pak půjde o dost snadněji!

Quinoa. Překvapivý spojenec v péči o vaši pleť

Špagety s jarní cibulkou

Špagety s jarní cibulkou

15 hlasů
55min 1458 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Feta se zeleninou

12 hlasů
15min 320kJ 30 Kč

Jednoduchý recept na salát.

Treska s bylinkovou krustou

4 hlasy
1h a 5min 671kJ 150 Kč

Jemné rybí maso získá díky krustě skvělou chuť.