Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte se bradavic s pomocí česneku, cibule a octa

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

20. 5. 2017 | Zdraví a diety

Asi se všichni shodneme, že tyto nevzhledné hrbolky na kůži moc parády nenadělají. Pokud vás dvakrát neláká vidina chirurgického odstranění, máme pro vás hned několik fíglů, kterými je zničíte. A navíc v pohodlí domova!

Bradavice jsou infekční virové onemocnění přenášené kontaktem. Klidně jste si takový „dáreček“ mohli přinést ze sprchy posilovny nebo veřejného bazénu. Chodíte tam často, v rámci snah o hubnutí? To je ono, vlhké prostředí jim totiž jen nahrává. Co na ně platí?

Česneková náplast

Z očištěného stroužku česneku odkrojte větší plátek, přiložte ho na postižené místo a přelepte náplastí. „Obvaz“ nenechávejte na pokožce déle než čtyři hodiny, protože štiplavý česnek by vám mohl popálit kůži. Vězte, že nejpozději do dvou dnů nepřítel sám odpadne.

Cibulová pasta

Upečenou a středně velkou cibuli smíchejte se lžičkou soli a stejným množstvím medu. Vzniklou hmotu nanášejte na bradavici několikrát denně. Klidně ji aplikujte i těsně před tím, než půjdete spát. Tím se nic nezkazí! Když už jsme u cibule, dá se využít i jinak…

Octový obklad

Oloupejte cibuli, nakrájejte ji na kolečka a nechte tři dny odležet v octu. Poté kolečko položte na nechtěnou „ozdobu“, převažte kouskem látky a nechte působit.

Lék z jablečného octa

V misce rozmíchejte lžíci jablečného octa se lžičkou soli. Směsí „poťukávejte“ kožní útvar pětkrát denně.

Alkoholový zábal

Máte doma kapku fernetu? Výborně, to se hodí. Malé množství použijte na hrbolek a přelepte náplastí. Celou akci párkrát zopakujte.

Odvar z dubové kůry

Úspěchu docílíte i tehdy, budete-li každý den bradavici omývat tímto odvarem. Zkrátka to dělejte do té doby, než se dostaví očekávaný výsledek. Dlouho to trvat nebude!

Potírání ricinovým olejem

Už odpradávna je ricinový olej známým prostředkem proti bradavicím. Léčba je však účinná pouze tehdy, když se tato procedura praktikuje po dobu minimálně dvou týdnů. Stačí si ho jemně vmasírovat tam, kde je třeba.

Dotek banánové slupky

Až dojíte banán, jeho obal rozhodně nevyhazujte. Odřízněte z něj malý kousek a přiložte na místo činu, nejlépe přes noc. Něčím slupku zajistěte, aby držela bez hnutí až do rána.

Hlava pod polštářem a žádná snídaně. Faktory, které poško...

Makrely na víně

Makrely na víně

5 hlasů
50min 496 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Hlava pod polštářem a žádná snídaně. Faktory, které poškozují mozek

Hlava pod polštářem a žádná snídaně. Faktory, k...

Ricinový olej. Pomůže proti chrápání, zlepšuje sluch a hojí modřiny

Ricinový olej. Pomůže proti chrápání, zlepšuje ...

Podle odborníků je zdravé pracovat jen čtyři dny v týdnu

Podle odborníků je zdravé pracovat jen čtyři dn...

Květák v kuchyni. Tipy, jak ho udržet déle čerstvý a bez zápachu při vaření

Květák v kuchyni. Tipy, jak ho udržet déle čers...

Tip na večeři

Zapečené mleté maso s těstovinami

11 hlasů
1h a 30min 960kJ 150 Kč

Mleté maso zapečené s rajčaty a sýrem.

Salát s hruškami a zálivkou

14 hlasů
45min 366kJ 120 Kč

Salát z hrušek a kadeřavého salátu.