Prostreno.cz

Nejlepší pohybové aktivity pro začátek dne

Rozhodli jste se, že dáte na doporučení některých odborníků a svou „porci“ pohybu si naservírujete hned po probuzení? Pak pro vás máme tipy na ty nejlepší sportovní aktivity, jež vám po ránu dodají nejen spoustu energie, ale také vám zaručí skvělý začátek celého dne!

Na které pohybové aktivity po ránu vsadit?

Chůze

Jedná se o nejpřirozenější pohyb, a tak byste ji neměli podceňovat. Chůze je prospěšná celému našemu organismu, nezatěžuje klouby, navíc pokud jste sportovec-začátečník, pak se při ní nebudete cítit tak vyčerpaně, jako kdybyste se hned z ničeho nic pustili do sprintu. Vychutnejte si růžová rána příjemnou a svižnou procházkou. Třeba k ní přemluvíte i partnera/partnerku a přidá se i úžasná romantika.

Běh

Jste nadšenci do běhu? Pak vězte, že je to sport, který je pro rána jako dělaný. Posílíte fyzičku, rozproudíte hormony, které vám zaručí skvělou náladu na celý den, usnadníte si hubnutí (tedy pokud se o to snažíte), zkrátka ho vaše tělo bude milovat. Mimochodem, i když se tím připravíte o krásy probouzející se přírody, můžete si pořídit i pás na běhání a běhat třeba v obýváku. I to se totiž počítá!

Protahovací cviky

Nějak si nedovede představit, že byste hned po ránu natáhli tenisky a šli běhat? Ani tak byste ale neměli na pohyb zcela rezignovat! Dopřejte svému tělu příjemné probuzení a pořádně ho protáhněte. Na internetu najdete spoustu nejrůznějších cviků, které vám pomohou protáhnout přesně ty svaly, jež to potřebují. A kdybyste nevěděli, jak začít, věřte, že starý dobrý „kočičí hřbet“ je skvělý start!

Švihadlo

Ano, čtete správně. Tato cvičební pomůcka našeho dětství se vrací na výsluní. A ve velkém! Milují ji i nadšenci fitness. Ostatně není divu. Při skákání přes švihadlo posílíte i svaly, o nichž jste nevěděli, především na spodní polovině těla. Jedinou nevýhodou tohoto pohybu je, pokud bydlíte v paneláku a pod vámi žijí nerudní sousedé, kterým vaše ranní poskakování nejspíš nebude úplně po chuti…

Kliky/planking

Už jste slyšeli o takzvaném plankingu? Pak je na čase ho vyzkoušet! Tohle cvičení stojí za dokonalými postavami mnoha celebrit. A není divu, posílí totiž prakticky všechny skupiny svalů, co na těle máte (mnohdy i ty, o nichž jste dosud vůbec netušili). Zkuste se porozhlédnout na internetu – určitě pochopíte, o čem je řeč.

Nepodceňujte ani klasické kliky – také díky nim posílíte spoustu svalů a své tělo po ránu dokonale probudíte!

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat