Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny plné antioxidantů

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

21.04.2017 | Zdraví a diety

Jste často apatičtí? Máte pocit, že je váš život nudný a bez energie? Možná se potýkáte s nedostatkem antioxidantů ve svém těle. Jak a čím je doplnit? Tohle je 12 dostupných tipů!

Trocha vědecké přednášky neuškodí. Co je to antioxidant? Molekula, která zastavuje proces oxidace. (Oxidace je řetězová reakce v buňce, která nakonec vede k poškození nebo smrti buňky.) Jak ho do sebe dostat? Existují určité potraviny, které paří k mimořádně bohatým zdrojům antioxidantů. A nejlepší na tom je, že jsou běžné a snadno dostupné. Které kousky můžete zahrnout do svého jídelníčku defacto ihned?

Veselý citron

Toto žluté ovoce obsahuje vitamin C, který je významným zdrojem antioxidantů. Citron proto konzumujte, co nejčastěji to půjde.

Svůdné jahody

Jahody jsou výborným zdrojem vitaminu C, nevýhodou akorát je, že tělo si ho nemůže uložit do zásoby. Proto pokud chcete zůstat mladí, veselí a plní života, jezte jahody či citrony pravidelně.

Vynikající ořechy

Ořechy obsahují vitamin E. Narozdíl od vitaminu C může být éčko uložené ve vašem těle spolu s tukem (v játrech). Ořechy, mandle, vlašské ořechy, pistácie, pekanové ořechy a tak dále. Máte-li je rádi, budete žít o dva roky déle. Aspoň tak to tvrdí vědci.

Vážená brokolice

Brokolice má taktéž vysoký obsah vitaminu C, což ji řadí k dalším zdrojům potravin bohatých na množství antioxidantů. Spolu s céčkem vašemu tělu dodá ještě selen, který bojuje proti poškození buněk lidského těla.

Oblíbené vejce

Patří k symbolům Velikonoc, ale i zdraví. Je zásobárnou vitaminu E, který ukončuje proces oxidace. Pokud se bojíte cholesterolu, tak věřte, že jedno až dvě vejce denně nemají podle nejnovějších studií žádný negativní dopad na vaše zdraví.

Zdravé ryby

Vysoké množství selenu, tedy chemické látky, která pomáhá ušetřit buňky lidského těla od poškození v jakékoli formě, to jsou ryby. Zařadili jste je do svého jídelníčku?

Hnědá rýže

I když hnědá rýže není chutná třeba jako jahody či ořechy, vyniká četnými nutričními vlastnostmi. Najdete v ní třeba polyfenoly, což jsou silné sloučeniny, které pomáhají zastavit proces oxidace.

Rozpustilé brusinky

Brusinky jsou malé keře, které jsou známé pro svou vysokou antioxidační vlastnost. Aby ne. Díky flavonoidům zvyšují antioxidační aktivitu v těle.

Méně využívané fazole

Obsahují cystein, což je antioxidant, který pomáhá vypláchnout volné radikály z těla.

Sladký meloun

Meloun patří k létu asi jako zmrzlina. A to je dobře, neboť je zdrojem vitaminu C, antioxidantů a glutathionu, jež chrání buňky před toxiny.

Červené víno

Červené víno, připravené z tmavých hroznů, obsahuje polyfenoly. A ty, jak již bylo uvedeno, bojují proti oxidačnímu procesu lidského těla.

Zralé banány

Kdekdo vyhazuje příliš zralé banány do popelnice. Je zajímavé, že čím vyzrálejší banán, tím vyšší podíl antioxidantů obsahuje. Neplýtvejte cennými látkami!

Ujít 10 tisíc kroků denně není nesplnitelný cíl. Zkuste t...

Vepřová pečeně s koriandrem

Vepřová pečeně s koriandrem

7 hlasů
1h a 50min 929 kJ 123 Kč

Nejčtenější články

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkrystalizuje med

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkr...

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou stonky, květy i listy

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou ston...

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí víno i pivo

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí vín...

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního plevele

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního...

Tip na oběd

Brambory pod sýrovou peřinkou

13 hlasů
60min 592kJ 99 Kč

Jednoduše zapečené brambory se sýrem.

Filety ze pstruha

11 hlasů
30min 477kJ 170 Kč

Rybí filety s rajčaty, kapary a citronovou šťávou.