Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jablečný ocet detoxikuje tělo a sníží cholesterol

26.02.2020 | Zdraví a diety

Změny počasí, životního stylu či stravovacích návyků mohou vést k oslabení imunity. Taky vás bolí v krku nebo vám kolísá krevní tlak? Použijte jablečný ocet. Víte o něm i to, že detoxikuje tělo?

Ať už jablečný ocet používáte na cokoli, je také jedním z nejužitečnějších domácích prostředků pro kolísání krevního tlaku. Krevní cévy distribuují krev do všech částí těla. Síla, s níž krev proudí v tepnách a žilách, vytváří tlak proti jejich stěnám. Vysoký krevní tlak (neboli hypertenze) je způsoben, když tento průtok krve přesahuje normální mez a vytváří větší tlak proti stěnám žil a tepen. A proti tomu bojuje právě zmíněný jablečný ocet. Ovšem tohle není to jediné, co umí. I tyhle další čtyři věci nejsou k zahození!

Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Špatný cholesterol vede k usazování tuků na stěnách cév, což zpomaluje tok krve cévami. Vědci dnes výzkumy prokázali, že jablečný ocet snižuje špatný cholesterol v krvi, což zase přispívá ke kontrole krevního tlaku.

Snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu

Nadbytek příjmu cukru a neschopnost inzulinu vstřebat glukózu z těla a metabolizovat cukr vede k vysokým hladinám glukózy v krvi. To nakonec vede k jedné z nejobávanějších onemocnění na světě, cukrovce 2. typu. Studie však potvrzují, že jablečný ocet snižuje hladiny cukru v krvi.

Detoxikuje tělo

Používáte ho, protože se o něm říká, že pomáhá při hubnutí. Dobře, jablečný ocet je ale taky dobrým zdrojem vitaminů a minerálů, které jsou nezbytné pro budování imunity těla. Bojuje proti škodlivým radikálům, které nejen urychlují stárnutí, ale také vedou k vysokému krevnímu tlaku. Konzumace jablečného octa na denní bázi detoxikuje tělo, upravuje krevní tlak a působí na vzhled a zdraví pokožky.

Snižuje stres

Vysoká hladina serotoninu a adrenalinu může vést k úzkostným záchvatům, mozkové mrtvici nebo srdečnímu selhání. Prevence? Odborníci doporučují užívat jednu až dvě lžíce jablečného octa s teplou nebo studenou vodou, a to před každým jídlem.

A jak si jablečný ocet vykouzlit doma?

Připravte si dvě až tři jablka, vodu a plátýnko či utěrku. Jablka řádně umyjte a nakrájejte na malé kostky. Ty dejte do skleněné nádoby s širokým dnem. (Nalijte tolik vody, aby všechny kusy byly ponořeny.) Nádobu zakryjte plátnem a nechte kvasit asi 6 měsíců.

Po uplynutí této doby opatrně odstraňte utěrku a vypusťte tekutinu do další nádoby. Voila! Udělali jste si svůj první jablečný ocet. Naberte dvě či tři lžíce, promíchejte v trošce teplé vody a ochutnejte. Pokud vám ocet způsobuje kyselost v žaludku, přimíchejte do něj lžičku jedné sody. Akorát pozor, při konzumaci více než požadovaného množství může dojít ke zkorodování zubní skloviny. Je proto důležité vypláchnout ústa po každé dávce.

V péči o pleť i vlasy je dobré využít i podmáslí

Krémová pórková polévka

Krémová pórková polévka

19 hlasů
40min 283 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Poctivá moravská zelňačka

10 hlasů
1h a 50min 647kJ 130 Kč

Česká klasika, kterou snad každý uvítá.

Japonská polévka s ředkvičkami

1 hlas
35min 227kJ 99 Kč

Ředkvičky a chilli dodají polévce pikantní chuť.