Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kakaové boby obsahují látky zvyšující výkonnost a zdraví mozku

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

5. 7. 2017 | Zdraví a diety

Producenti kakaa a čokolády se mohou radovat. Jejich výrobky jsou totiž zázračným lékem pro mozek. Nejenže ho udržují zdravý a ve skvělé kondici, ale zvyšují jeho výkonnost a zlepšují paměť i ve vyšším věku. Tedy přesně řečeno umějí to látky, které jsou obsaženy v kakaových bobech.

A stejné účinky má pouze odtučněné kakao a čokoláda s vysokým obsahem kakaa (více než sedmdesát procent).

Podle vědců z italské Aquily ale antioxidanty z kakaa zlepšují pozornost, zvyšují rychlost zpracování informací v mozku, zlepšují pracovní paměť a plynulost mluvy. A to především u starších osob, které by měly kakao užívat pravidelně.

„Naše objevy naznačují, že flavanoly z kakaa mají ochranný účinek na kognitivní funkce člověka a to především u zranitelné části populace, tedy starších osob, u nichž jejich pravidelný příjem zvyšuje kognitivní výkonnost. Tmavá čokoláda je bohatým zdrojem flavanolů, takže kousek této potraviny by starší osoby měly jíst denně,“ míní autorka výzkumu doktorka Valentina Socci z University of L´Aquila.

Konzumace mléčné či bílé čokolády nebo čokolády s obsahem kakaa do sedmdesáti procent není účinná. Naopak souvisí s negativními vlivy na metabolismus a celkové zdraví člověka.

Pro zdravé srdce

Ovšem nejen mozek může z kakaa profitovat. Vědci z prestižní Brownovy univerzity, jedné z nejuznávanějších na světě, tvrdí, že zdravotní výhody kvalitního kakaa nelze popřít. Pravidelná konzumace této potraviny bohaté na flavonové antioxidanty totiž výrazně snižuje riziko onemocnění srdce a cév. Milovníci extra hořké kvalitní čokolády tak mohou mlsat denně. Ovšem ti, kdo mají rádi již zmíněnou mléčnou a bílou, mají smůlu. Jejich cukrovinka naopak zdraví a zvláště srdci škodí.

Podle profesora Simina Liua účinkují kakaové flavony také jako prevence diabetu 2. typu a zvyšují průtok krve orgány, do nichž tak proniká více kyslíku a živin. Kakaové flavony také snižují hladinu nezdravého cholesterolu s nízkou hustotou a zvyšují hladinu zdravého s vysokou hustotou.

„Výsledky našich studií ale nelze v žádném případě vztáhnout obecně na čokoládu a jiné čokoládové cukrovinky a bílou čokoládu, týká se skutečně jen extra hořké s nejvyšším podílem kakaa s minimem cukru a dalších přídavků,“ varuje profesor Liu.

Teplá voda s kurkumou na trávení

Těstoviny s oříšky

Těstoviny s oříšky

20 hlasů
25min 2167 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátky v mandlích

13 hlasů
60min 1444kJ 110 Kč

Recept na křehké kuřecí plátky s mandlemi.

Rýže s žampióny

17 hlasů
40min 641kJ 85 Kč

Recept na rychlou, bezmasou večeři.