Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zázvorová léčba proti kašli a nachlazení

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.09.2017 | Zdraví a diety

Počínaje zářím přichází kritické období, ve kterém není o různé neduhy nouze. Běžně bacily likvidujete kupovanými léky, co nejsou zrovna nejlevnější? Vyzkoušejte zázvorový sirup nebo čaj, postaví vás na nohy a ještě ušetříte!

S nástupem podzimu se musíme připravit nejen na sychravé dny, ale také na útoky viróz, kterých přibývá úměrně s tím, jak klesají venkovní teploty. Už pomalu nakupujete léky do zásoby, ať je máte v případě nouze po ruce? Komu by se také chtělo s teplotou postávat ve frontě lékárny! Ano, to samozřejmě můžete, ale taková zázvorová léčba má také něco do sebe – a navíc je podstatně levnější. Dáte jí šanci?

Koření, co vás ve štychu nenechá

Zázvor patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva hojně používaná při běžných patáliích, ať je to rýma, bolest hlavy, kašel, podrážděný žaludek či právě nechvalně známá podzimní viróza. Pokud už předem tuto alternativu zamítáte s tím, že žvýkat čerstvý zázvorový kořen vás nijak neláká, ještě zadržte. Jsou totiž mnohem příjemnější způsoby jeho užívání!

Sirup s citronem. Prášek, na kterém si pochutnáte

Připravte si dva citrony, větší kousek zázvoru, surový (nepasterizovaný) med a uzavíratelnou sklenici. Nejprve důkladně očistěte citrony, oloupejte zázvor a obojí rozkrájejte na plátky. Naskládejte je do sklenice a obsah zalijte medem v takovém množství, aby stekl až na dno.

Když nádobu dobře uzavřete, směs vám vydrží uskladněná v lednici celý měsíc. Sirup užívejte při prvních příznacích nemoci – čím dříve si ji naordinujete, tím lépe. Buď si dopřejte dvě až tři polékové lžíce jen tak, nebo je smíchejte s teplou vodou a vypijte jako čaj. A když už jsme u toho…

Zázvorový čaj proti kašli. Pomoc, co vás zahřeje

Nemáte v lednici místo nazbyt? Pak si můžete nachystat horký nápoj až v momentě, kdy nemoc udeří v plné síle. Zázvor oloupejte a nastrouhejte, zalijte ho šálkem vroucí vody a po několika minutách ochuťte citronovou šťávou a medem. Když si tento lék dopřejete třikrát denně, kašel i nachlazení zmizí co nevidět.

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cest...

Pórkový krém s řapíkatým celerem

Pórkový krém s řapíkatým celerem

5 hlasů
50min 242 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dýchací cesty a zesvětluje tmavé jizvy

Využití mandarinkového oleje. Otevírá ucpané dý...

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní energii

Způsoby, jak do své domácnosti pozvat pozitivní...

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoříte činnost srdce

Dýchejte zhluboka. Zlepšíte si náladu a podpoří...

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Potraviny vyvolávající zánět. Kvůli nim nehubnete

Tip na oběd

Bramboračka

12 hlasů
45min 326kJ 75 Kč

Bramborová polévka s divokým česnekem.

Těstoviny s tuňákem

37 hlasů
1h a 10min 1234kJ 85 Kč

Zapečené těstoviny s tuňákem a sýrovou omáčkou.