Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Využijte jedlou sodu pro zlepšení své ústní hygieny

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

09.10.2019 | Zdraví a diety

Co vás ihned upoutá na druhé osobě? S největší pravděpodobností zuby. Proto by je každý chtěl mít zdravé a ideálně i krásné. Patříte k nim a nemáte čas na zubaře? Sáhněte po jedlé sodě!

Soda na pečení a zuby. Jedná se o spojení, které funguje už strašně dávno. Že jste o ničem takovém ještě neslyšeli? Nevadí. Z těchto výhod si určitě vyberete!

Ušetříte peníze

Sada 100 g sody na pečení stojí okolo třiceti korun, ale vydrží víc než kdejaká zubní pasta.

Vyleštíte svoje zuby

Káva, víno, kouření… Pravděpodobně máte přehled o tom, proč váš chrup hyzdí nevzhledné skvrny. A víte taky, jak s nimi zatočit? Jedlou sodu smíchejte s trochou vody a takto si zuby čistěte do té doby, než budete spokojeni. Skvrny se zanedlouho rozpadnou, zuby budou bělejší a zdravější. Chce to jen vydržet několik týdnů.

Vyhlásíte válku špatnému dechu

Použití jedlé sody patří k tomu nejlepšímu, co odstraňuje zápach. Smíchejte poloviční lžičku sody s poloviční sklenicí vlažné vody. Vyplachujte ústa po dobu pěti minut a těšte se z úspěšné mise.

Zvyknete si na multifunkčnost

Jedlá soda je vhodná nejen k čištění zubů, ale také k čištění jiných povrchů. Pomáhá například odstraňovat skvrny z vašeho oděvu. Pokud se vám tedy v koupelně stane nějaká kolize, víte, po čem sáhnout.

Odstraníte plak

Kromě leštění zubů a jejich zdravého lesku soda pomáhá zbavovat zubního plaku a preventivně předchází rozpadu zubů. Není to úžasné? Kam se hrabou drahé pasty!

Postaráte se o své dásně

Při pravidelném používání jedlé sody můžete zabránit problémům se zánětem dásní, krvácením a bolestí. To stojí za pokus. Opět se jedná o minimálně jeden důvod k úsměvu navíc.

Zmírníte bolest vředů

Pro některé lidi jsou vředy noční můrou, neboť často narušují takové základní lidské potřeby, jako je jídlo a mluvení. Taky vás trápí? Pak vyplachujte ústa teplou vodou. Vředy se uklidní a zároveň podpoříte jejich budoucí hojení.

Vzhledem k tomu, že jedlá soda udržuje celá vaše ústa čistá a zdravá, a to včetně dásní, patří k plnohodnotným položkám zabraňujícím mnoha onemocnění. Používáte ji?

Zdravotní výhody mrkve

Restované telecí nudličky

Restované telecí nudličky

9 hlasů
50min 1258 kJ 195 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos na bílém víně

13 hlasů
50min 897kJ 381 Kč

Recept na přípravu zdravého lososa je jednoduchý. poku...

Králík se sušenými bylinkami

5 hlasů
1h a 30min 452kJ 195 Kč

Recept na králíka tentokrát s koriandrem a koprem.