Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Využijte jedlou sodu pro zlepšení své ústní hygieny

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

9. 10. 2019 | Zdraví a diety

Co vás ihned upoutá na druhé osobě? S největší pravděpodobností zuby. Proto by je každý chtěl mít zdravé a ideálně i krásné. Patříte k nim a nemáte čas na zubaře? Sáhněte po jedlé sodě!

Soda na pečení a zuby. Jedná se o spojení, které funguje už strašně dávno. Že jste o ničem takovém ještě neslyšeli? Nevadí. Z těchto výhod si určitě vyberete!

Ušetříte peníze

Sada 100 g sody na pečení stojí okolo třiceti korun, ale vydrží víc než kdejaká zubní pasta.

Vyleštíte svoje zuby

Káva, víno, kouření… Pravděpodobně máte přehled o tom, proč váš chrup hyzdí nevzhledné skvrny. A víte taky, jak s nimi zatočit? Jedlou sodu smíchejte s trochou vody a takto si zuby čistěte do té doby, než budete spokojeni. Skvrny se zanedlouho rozpadnou, zuby budou bělejší a zdravější. Chce to jen vydržet několik týdnů.

Vyhlásíte válku špatnému dechu

Použití jedlé sody patří k tomu nejlepšímu, co odstraňuje zápach. Smíchejte poloviční lžičku sody s poloviční sklenicí vlažné vody. Vyplachujte ústa po dobu pěti minut a těšte se z úspěšné mise.

Zvyknete si na multifunkčnost

Jedlá soda je vhodná nejen k čištění zubů, ale také k čištění jiných povrchů. Pomáhá například odstraňovat skvrny z vašeho oděvu. Pokud se vám tedy v koupelně stane nějaká kolize, víte, po čem sáhnout.

Odstraníte plak

Kromě leštění zubů a jejich zdravého lesku soda pomáhá zbavovat zubního plaku a preventivně předchází rozpadu zubů. Není to úžasné? Kam se hrabou drahé pasty!

Postaráte se o své dásně

Při pravidelném používání jedlé sody můžete zabránit problémům se zánětem dásní, krvácením a bolestí. To stojí za pokus. Opět se jedná o minimálně jeden důvod k úsměvu navíc.

Zmírníte bolest vředů

Pro některé lidi jsou vředy noční můrou, neboť často narušují takové základní lidské potřeby, jako je jídlo a mluvení. Taky vás trápí? Pak vyplachujte ústa teplou vodou. Vředy se uklidní a zároveň podpoříte jejich budoucí hojení.

Vzhledem k tomu, že jedlá soda udržuje celá vaše ústa čistá a zdravá, a to včetně dásní, patří k plnohodnotným položkám zabraňujícím mnoha onemocnění. Používáte ji?

Odkyselit organismus můžete i ve vaně

Rozmarýnové medailonky

Rozmarýnové medailonky

17 hlasů
2h a 5min 547 kJ 276 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s kapustou

9 hlasů
50min 503kJ 110 Kč

Rizoto, které můžete podávat samostatně nebo jako příl...

Pizza s černými olivami

12 hlasů
1h a 45min 771kJ 95 Kč

Co může být tedy lepší, než si připravit chutné dobrot...