Prostreno.cz

Potraviny pro lepší paměť a rychlejší přemýšlení

Dnes vám to v práci vůbec nemyslí a jen stěží dokážete reagovat na tu haldu papírů a nevyřízených e-mailů? Netrapte se zbytečně a dopřejte svému mozku vzpruhu. Pomůže vám kakao, avokádo i špenát!

Zapomnětlivost, nesoustřednost, neschopnost jasného myšlení i špatná orientace v prostoru. Myslíte si, že tyto příznaky, jež se dají shrnout termínem mozková mlha, jsou typickou vizitkou stáří? Tak to se pletete. Náhlé výpadky paměti i poruchy koncentrace mohou postihnout každého a častou příčinou je nechvalně známý únavový syndrom. Jenže právě jemu momentální roční období pořádně nahrává! Jak tedy nakopnout mysl, když hlava stávkuje a odmítá spolupracovat? Možností je hned několik…

Kakao, co zahřeje nejen tělo

Mnoho lidí si dává šálek kávy, když cítí, že se potřebují nabudit. Nic proti černému zlatu, ovšem i jiné nápoje vám pomohou vytrhnout pomyslný trn z paty! Věřte, že obyčejné kakao je jedním z nich. Obsahuje spoustu antioxidantů, díky kterým zlepšuje soustředění, schopnost učení, a navíc posiluje paměť. Závěry jisté americké studie dokonce naznačují, že kombinace kakaa a pravidelného cvičení zvyšuje celkový výkon mozku. No vida, a pak že je jen pro děti!

Špenát, zelená pro bystrost

Mnohdy opomíjený špenát by rozhodně neměl chybět ve vašem jídelníčku, pokud chcete sršet kreativitou a pojistit si bystré přemýšlení až do požehnaného věku. Američtí neurologové jsou na základě vlastního výzkumu přesvědčení, že jeho konzumace přispívá k růstu mozkové tkáně a blahodárně působí i na kognitivní funkce. Jak je to možné? Za vším hledejte karotenoid zvaný lutein, kterým je špenát doslova napěchován.

Kurkuma, dar orientu

Existuje dobrý důvod, proč je kurkuma v lékařských kruzích tak vychvalovaná. Vždyť indický šafrán, jak se jinak nazývá, prospívá lidskému organismu od hlavy až k patě! Protizánětlivá složka kurkumin je podle odborníků slibným lékem na Alzheimerovu chorobu. To ale pořád není všechno, jelikož toto přírodní barvivo podporuje mozkovou činnost a poskytuje důležitou regeneraci po řádění škodlivých radikálů. Zkrátka a dobře, lepší doping jen tak nenajdete…

Avokádo, exotický pomocník

Sladký plod je bohatou zásobárnou vitaminu E, čímž zpomaluje stárnutí. Pod jeho slupkou je však pozitiv daleko víc. Vyzdvihnout musíme i přítomnost mastné kyseliny olejové, jež chrání neurony v mozku a je klíčovou podmínkou pro řádné fungování centrální nervové soustavy, ta zajišťuje přenos informací a odpovídá za rychlé reakce. Co z toho plyne? Dejte si pár soust avokáda a nápady budete sypat z rukávu!

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat