Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Konec lenošení. Příležitosti ke cvičení najdete v kuchyni i u televize

Pavla Horáková více informací

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

11.11.2019 | Zdraví a diety

Potřebovali byste zařadit do svého života více pohybu, ale na chození do tělocvičny vám nezbývá čas? Zkuste některý z následujících tipů a uvidíte, že příležitostí k pohybu je víc, než byste čekali.

Tělocvična nebo posilovna vůbec nemusejí být ty místnosti plné nejrůznějších posilovacích strojů a sportovního náčiní. Občas stačí i váš byt nebo supermarket.

Dřepy s židlí

Kdykoli máte doma chvilku, vezměte si židli a pomalu si na ni sedejte. Ale pozor, nedosedněte! V okamžiku, kdy budete jen pár centimetrů nad sedátkem, ustaňte v pohybu, zpevněte pořádně všechny svaly a vydržte v této poloze co nejdéle (snažte se horní polovinu těla udržet co nejrovnější). Vaším cílem je postupně vytrénovat tělo tak, abyste nehnutě, těsně nad sedákem židle vydrželi minutu.

Kliky v kuchyni

Když čekáte, až se vám například ohřeje voda na čaj, nestůjte jen tak. Opřete se rukama o kuchyňský pult, trochu poodstupte vzad a dejte si pár kliků. Tělo by mělo zůstat napnuté.

Napínání v sámošce

Jdete-li nakupovat a tlačíte-li před sebou nákupní vozík, zkuste při chůzi zatnout hýžďové svaly a nechte je napnuté co nejdelší dobu, zatímco pokračujete v chůzi a nákupu. Poté svaly uvolněte a po pár krocích postup opakujte. Pokud na sobě nemáte zrovna legíny, nikdo se nic nedoví…

Cvičební reklamy

Kdykoli se díváte na svůj oblíbený film a přeruší jej reklamní blok, nezůstávejte sedět u televize, ale začněte se nějakým způsobem hýbat. Je jedno, jestli zkusíte něco z tohoto seznamu nebo zda si třeba uděláte pár dřepů. Každopádně nepřestávejte, dokud zas nezačne váš pořad.

Telefonní procházky

Jestliže s někým mluvíte prostřednictvím mobilního nebo bezdrátového telefonu, během rozhovoru choďte. Třeba jen z místnosti do místnosti – každý krok se počítá.

Rovnováhu udržovat

Kdykoli vykonáváte domácí práci, při níž stojíte (například mytí nádobí), nebo když si třeba čistíte zuby, zpevněte tělo a stoupněte si jen na jednu nohu. Poté tuto nohu lehce pokrčujte a zase se narovnávejte. Až tento úkon provedete 10 až 15krát, nohy vyměňte.

Přepuštěné máslo je lepší než jiné tuky

Kuřecí plátek s provensálským kořením

Kuřecí plátek s provensálským kořením

13 hlasů
40min 955 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborové placičky

17 hlasů
35min 771kJ 75 Kč

Recept na vynikající bramborové placičky se strouhaným...

Glazovaná sekaná z vepřového masa

5 hlasů
2h a 5min 726kJ 200 Kč

Sekaná glazovaná kečupem a pivem.