Prostreno.cz

Překvapivá fakta, která možná nevíte o svém deodorantu

Že pánský deodorant je pro ženy naprosto zapovězen a lze s ním potřít jen podpaží? Co vás nemá, zřejmě jste ještě nezkusili vyzrát s ním na ustavičně vlhké nohy. A jak je to se žlutými skvrnami a doporučením ohledně střídání různých značek? I tohle by vás mohlo zajímat…

Mnoho lidí používá deodorant za jediným účelem – jako prevenci proti pocení. Pravdou je, že takový zázrak malá voňavá kulička nebo sprej vlastně ani neumí – to jste věděli? Existují ovšem i další informace o vašem nejlepším příteli z kosmetického kufříku, které možná uslyšíte poprvé!

Deodorant zabraňuje pocení? Omyl

Pokud jste vážně přesvědčení o tom, že po použití tohoto zlepšováku vaše tělo okamžitě ztrácí schopnost produkovat pot, čeká vás asi velké zklamání. Deo parťák ho ve skutečnosti pouze zmírní, a to o nějakých 20 procent. Jeho hlavní úlohou je totiž neutralizace pachů způsobených bakteriemi a mikroorganismy, které si ve vlhkém prostředí náramně libují. Takže asi tak.

Záhada žlutých skvrn na oblečení

Jestli patříte mezi časté uživatele „antipotících“ prostředků, jistě vás už párkrát nemile překvapily žluté skvrny na oděvu, jež mnohdy odolají i praní na vyšší teplotu. Odkud se berou a co stojí za jejich vznikem? Trefná otázka, na niž se stále marně hledá vysvětlující odpověď. Zatím je v oběhu jen jistá teorie, která tvrdí, že určité složky deodorantu reagují se zpocenou kůží i pracím prostředkem, výsledkem jsou pak právě nežádoucí fleky. Musíme se tedy spokojit s tím, že téměř denně používáme něco, co je stále opředeno tajemstvím…

Pánské a dámské vůně? Zbytečnost

Věřte nebo ne. Ve finále není žádný rozdíl mezi deodorantem pro muže a pro ženy. Je to prostě unisex! Oba mají stejné účinky i látky, takže je naprosto v pořádku, když sem tam zabrousíte do výbavy vaší polovičky. Možná budete vonět o něco drsněji, ale jinak vám žádné následky nehrozí!

Důležité pravidlo? Nedržte se jedné značky

Máte svůj oblíbený produkt, který používáte už celá léta? I když vám vyhovuje jeho vůně, konzistence nebo roztomilé balení, občas se nebojte změny. Dermatologové jsou totiž toho názoru, že po šesti měsících začíná být vaše tělo na jeden konkrétní výrobek naprosto imunní, takže ochrana před tělesným zápachem zatraceně slábne.

Ideální aplikace? Překvapivě před spaním

Možná si říkáte, že sáhnout po deodorantu před ulehnutím do postele je zbytečnost. Opak je ale pravdou! Přesně tato chvíle je na jeho aplikaci nejvhodnější, neboť se v noci potíte minimálně, což mu umožní pořádně se vstřebat. Tím se prodlouží účinnost i následující den.

Tajný zlepšovák pro vlhké nohy

Potí se vám nohy, nestíháte si měnit ponožky a stále vám je zima? Použijte svůj deodorant i na ně, vždyť vám nic nebrání! Podle některých lékařů je to zaručený způsob, jak udržet své nohy bez vlhkosti a v suchu celé hodiny.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Houby se sazeným vejcem

(20 hlasů)

Omeleta s jarní cibulkou

(27 hlasů)

Frittata s rajčaty

(11 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat