Prostreno.cz

Pomocníci pro povánoční hubnutí

Skoro nikdo to po vánočních svátcích nemá jednoduché. Taky už teď myslíte na to, že jako každý rok přiberete? Jen si dopřejte! S těmito tipy vám hubnutí půjde jako másle. Do kolika že máte počítat, aby vás přešly chutě na nezdravé pamlsky?

100 gramů bramborového salátu s majonézou obsahuje 880 kJ tedy 220 kcal. U stejného množství smaženého kapra počítejte s 1160 kj, což je zhruba 277 kcal. A kde je to ostatní? Staročeský kuba, cukroví, punč? No jo, Vánoce jsou jenom jednou v roce, tak proč si je neužít? Hubnout se dá i v novém roce. Na co se již teď připravit?

Nastavte dosažitelné cíle

Ztráta půl až jednoho kila týdně je dosažitelný cíl. Fitness odborníci doporučují, aby se to s těmi vysněnými metami nepřehánělo! Hubnout se má pomalu, ale jistě.

Vyberte si správnou snídani

Že snídaně je velmi důležitá, netřeba připomínat. Jídlo podávané ráno startuje metabolismus, to ví každý. Při redukci váhy však potřebujete snídani, která se skládá z vlákniny a bílkovin. Proto se primárně doporučují převážně celá zrna. Nečištěná obilná zrna včetně slupek a otrub mají oproti čištěným obilninám větší nutriční hodnotu a obsahují více přirozené vlákniny. Proto dejte zavděk celozrnnému chlebu a neloupané hnědé rýži (natural). Přidejte kvalitní jogurt s obsahem maximálně tří procent tuku a čerstvé ovoce.

Zvykněte si na malé svačinky

Ti, kteří si po dlouhou dobu udržují svou váhu, jedí čtyřikrát až pětkrát za den. Lehké občerstvení mezi jídly jim pomáhá krotit chutě, takže jejich obědy a večeře jsou menší. Tento zvyk také podporuje metabolismu při přeměně přebytečných tuků na palivo. Ano, jedná se tak o trvalý zdroj energie po celý den. Hubnutí nemusí být věda….

Dopřávejte si banán

Sůl zavodňuje a způsobuje otoky. Snížení jejího příjmu naopak organismus odvodňuje, tedy pomáhá snižovat nadváhu. Jenže když se soli vzdáte, potřebujete ještě získat více draslíku, abyste zlepšili vzhled svého břicha. Banány jsou jedním z nejlepších zdrojů tohoto důležitého prvku, který může pomoci odstranit přebytečný sodík. Mléko a jogurt draslík také obsahují, což je plus.

Začněte počítat

Studie ukazují, že touha po něčem sladkém či nezdravém obvykle trvá 10 minut, takže místo toho, abyste otevřeli ledničku, snažte se tuto dobu ve zdraví přečkat. Dejte si desetiminutovou přestávku a běžte dělat něco, co odvede vaše pozornost. Mytí nádobí, třídění pošty, venčení psa? Činnost je na vás.

Držte se dál od umělých sladidel

Pokud chcete začít detoxikovat své tělo, musíte se vzdát umělých sladidel. Med je značně lepší než prášek ze stévie. A ideální je přirozeně sladké ovoce, jako třeba jablka. Nebo fíky. Pakliže vám dělá problém vypít třeba neslazený čaj, ochuťte si ho šťávou z mandarinky nebo pomeranče. Dodáte tělu extra vitaminy a ještě zvolíte zdravější variantu!

Jedná se pouze o několik tipů, na které stojí myslet, pokud chcete začít snižovat tělesnou váhu. Třeba přijdete i na nějaký ten svůj. Každopádně vás možná překvapí, že po pár týdnech malých změn se vaše tělo začne vracet do normálu – a běžné velikost kalhot.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat