Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přirozená očista tlustého střeva. Potřebujete jen dvě suroviny

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

08.01.2018 | Zdraví a diety

Po svátečním hodování je na čase trošku ulevit celému organismu a ať bylo vaše předsevzetí jakékoli, rozhodně byste neměli zapomínat na trávicí systém, který právě koncem roku dostal nejvíce zabrat. Je to snadnější, než si myslíte, stačí, když na jídelníček zařadíte dvě běžně dostupné suroviny.

V tlustém střevě se hromadí veškeré škodliviny a usazeniny, které se krví mohou přenášet do organismu a mohou být pro organismus toxická. Správná funkce tlustého střeva má na svědomí nejen snadnější úbytek váhy, ale také ovlivňuje obranyschopnost organismu, dokonce i hladinu energie.

Některé očisty tlustého střeva jsou velmi drastické a pro začátečníky dokonce nebezpečné. Tato očista není ani drastická ani nijak nepříjemná. A co budete potřebovat?

Kefír

První surovinou, která povede k očistě vašich střev je kefír. Jste překvapení, jak je to snadné? Kefír obsahuje dostatek bakterií a probiotik, které jsou našemu tělu velmi blízké a které potřebuje. Dále je plný proteinů, esenciálních aminokyselin, vitaminů a minerálů. Právě díky svému složení napomáhá vyrovnávat střevní mikroflóru, ničit patogeny a dokonce i některé parazity.

Kefír tak dokáže přirozeně bojovat proti usazeninám, které zůstávají na stěnách tlustého střeva. V tomto ohledu je dokonce mnohem „aktivnější" než jeho konkurent bílý jogurt. Přispívá také k lepšímu trávení.

Lněná semínka

Kefír v kombinaci s lněnými semínky dokáže s tělem zázraky. Spolu se sklenkou kefíru přidejte do svého dne hrst lněných semínek, případně je můžete smíchat rovnou s kefírem. Lněná semínka vás nejen zasytí, ale přirozeně posilují imunitu a podporují správné trávení. Tato drobná semínka v sobě skrývají cenné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, dále také vlákninu, vápník, hořčík, draslík, železo, zinek a řadu dalších. Lněná semínka mimoto patří mezi potraviny, které preventivně působí proti rakovině.

V závěru nezapomeňte na to nejdůležitější. Aby lněná semínka prokázala organismu tu největší službu, musíte je konzumovat rozemletá či rozdrcená. Lněná semínka mají velmi pevnou slupku a ani žaludeční šťávy si s ní neporadí. Nerozmělněné semínko, tak vyjde z těla zcela neporušené.

Ujít 10 tisíc kroků denně není nesplnitelný cíl. Zkuste t...

Čočka se zeleninou

Čočka se zeleninou

14 hlasů
60min 810 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkrystalizuje med

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkr...

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou stonky, květy i listy

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou ston...

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí víno i pivo

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí vín...

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního plevele

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního...

Tip na oběd

Brambory pod sýrovou peřinkou

13 hlasů
60min 592kJ 99 Kč

Jednoduše zapečené brambory se sýrem.

Filety ze pstruha

11 hlasů
30min 477kJ 170 Kč

Rybí filety s rajčaty, kapary a citronovou šťávou.