Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

V horku vám to nemyslí. Vsaďte na potravinový mozkový doping

13. 6. 2018 | Zdraví a diety

Kvůli tropům, která teď venku panují, se nemůžete na nic soustředit a kreativita vás definitivně opustila? Pochutnejte si na hořké čokoládě a avokádu. Jakmile to „spláchnete“ zázvorovým drinkem, budete sršet dobrými nápady!

Léto je sice v mnoha ohledech krásné, ale co si budeme vykládat, trávit ho za pracovním stolem není žádná hitparáda. Také vám pod tíhou tropických teplot mozek doslova stávkuje a odmítá projevit i sebemenší náznak kreativity? Tak tímhle stylem si můžete vykoledovat pořádnou důtku od šéfa. Nebo ještě hůř – snížené prémie! Jak i při klimatických podmínkách připomínajících vyprahlou Saharu vytvářet hodnoty? To je snadné, dejte si nějaký z těchto potravinových nakopávačů!

Zázvor. Ten vás rozhodně nezklame

Jedno z nejstarších koření pomáhá všude, kde může – léčí neduhy, funguje jako kosmetický zlepšovák a zázraky svede také v kuchyni. Co má zázvor společného s vaší unavenou myslí? Jelikož je bohatý na esenciální stopové prvky a aminokyseliny, má ten nejpříznivější vliv na učení, paměť, soustředění i kreativitu. Protože v kanceláři budete asi jen stěží křoupat kus čerstvého zázvoru, co takhle si z něj už doma připravit limonádu, kterou budete moct popíjet celý den? Zázvor jednoduše nastrouhejte, rozmíchejte ve vodě a dochuťte medem. Zbývá už jen nápoj přelít do dobře uzavíratelné nádoby a vyrazit do pracovního procesu.

Avokádo, cizokrajný spasitel

Je hodně lidí, kteří avokádo odsuzují s tím, že obsahuje až příliš tuků. Vy se tímhle tvrzením však nenechte zmást, neboť se jedná o tuky rostlinného původu, jsou tedy zdravé a prospěšné. Plod hruškovce přelahodného vám nabízí také vitaminy B, C i K. Zároveň vás obohatí o kyselinu listovou, která má schopnost zlepšovat tok kyslíku do mozku. A přesně tohle vede k téměř okamžitému navýšení koncentrace, což se vám teď zatraceně hodí. Pravidlo tedy zní? V nouzi nikdy nezapomínejte na avokádo!

Hořká čokoláda? Ta nahradí i kofein

Američtí vědci překvapují názorem, že i jeden čtvereček hořké čokolády nastartuje pozornost a povzbudí unavené smysly stejně dobře jako hrnek kávy. Jak je to možné? Prý za to mohou přítomné antioxidanty a minerály, díky nimž stoupne hladina šťastných hormonů, konkrétně serotoninu a endorfinu. Tyto hormony si odborníci spojují nejen s dobrou náladou, ale i se soustředěním a lepší pamětí. Říkáte si, že tohle sladké řešení odporuje štíhlým křivkám? Hořká čokoláda má oproti té mléčné výrazně nižší obsah tuků a cukrů. Pokud si dáte jen kousek a nesníte kilo „na posezení“, není se čeho obávat.

Otravných lupů se zbavíte i bez drahých šampónů. Třeba s ...

Zelný salát

Zelný salát

1 hlas
40min 196 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dýňové knedlíčky

13 hlasů
30min 560kJ 45 Kč

Jednoduché knedlíčky jako příloha nebo samostatný pokr...

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.