Prostreno.cz

Překvapivé příčiny únavy, do kterých byste to možná neřekli

Kdy jste si naposledy byli zacvičit? Pokud už si ani nepamatujete, žádný div, že vám zoufale schází energie. Mimochodem, o tu se připravujete i tím, že se ráno nemáte čas nasnídat. A co s tím vším má společného hořčík?

I když poctivě dodržujete doporučení ohledně osmi prospaných hodin, nějak podezřele často vás dostihuje únava? Jestli tuhle „krizovku“ většinou zaháníte větším množstvím kávy, koledujete si o malér v podobě překyseleného žaludku, pálení žáhy a svalových křečí. Co takhle zaměřit se raději na příčiny chybějícího elánu? Ono vás totiž může vyčerpávat klidně i tohle…

Zoufalý nedostatek fyzické aktivity

Na sport vás příliš neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše baterky se vybíjí rychlostí blesku. Americká studie zveřejněná v magazínu zaměřeném na psychoterapii a psychosomatiku naznačuje, že pravidelné cvičení s nízkou intenzitou snižuje příznaky únavy o celých 65 %. Ovšem, to by neměl být jediný důvod, proč si obléct tepláky. Pohyb jako takový podle lékařů napomáhá fungování kardiovaskulárního systému, zlepšuje náladu a podporuje duševní zdraví. Takže ode dneška bez výmluv?

Špatná výživa. I ta hraje proti vám

To, že zíváte ostošest a cítíte se jako přejetí parním válcem, můžete přikládat i svému stravování. Pokud si „ujíždíte“ na tučných potravinách, je vysoce pravděpodobné, že vám v organismu chybí důležité živiny, přičemž existují hned čtyři, jejichž dlouhodobá absence v těle nahrává malátnosti – železo, hořčík a vitaminy C a B12. Tedy alespoň tak to sděluje nedávná americká studie, která se specializovala na kvalitu života moderní populace.

Nesnídáte. A to je špatně!

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne – ať se to někomu líbí, nebo ne. Vynechávat ji je špatný zvyk v každém případě, a to nejen, když jde o pocit vyčerpání. Pomáhá zrychlit metabolismus, a neméně prospěšná je i pro duševní ostražitost. Takhle to vidí výživoví poradci, kteří by vás za ranní kručící žaludek rozhodně nepochválili. Ti totiž tvrdí, že jedinci, kteří nesnídají, jsou v odpoledních hodinách unavení a náchylnější k přejídání. Tak pozor na to!


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat